PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Mokymai

Mūsų atvirųjų ir uždarųjų mokymų tikslas - suteikti žinias, kurios padės Jums užtikrinti muitinės formalumų atitiktį teisės aktams ir pasinaudoti naujomis galimybėmis. 

Norėdami el. paštu gauti pranešimus apie mūsų rengiamus mokymus, užsiregistruokite naujienlaiškiui. Vykusių mokymų temos (detalesnė informacija žemiau): bazinės žinios, verslo rizika; mokestiniu atžvilgiu rizikingiausios sritys: prekės kodas, vertė ir kilmė; ekspeditoriams apie formalumus Klaipėdos jūrų uoste; muitinės sandėlio veiklos rizika; netarifinis reguliavimas; strateginės ir dvejopos paskirties prekės.

 • Prekių tarifinis klasifikavimas pradedantiesiems ir pažengusiems

  Pasaulio muitinių organizacija š. m. gegužę rengė konferenciją „Suderintos Sistemos atnaujinimas“, skirtą aptarti iššūkius, su kuriais susiduriama klasifikuojant prekes. Iššūkių išties daug, tad kviečiame įgyti verslui būtinas prekių klasifikavimo žinias ir sužinoti, kaip spręsti praktikoje kylančius klausimus 2019 m. birželio 19 d. seminare Vilniuje, kurį ves Ingrida Sakalienė, Muitinės departamento Tarifų skyriaus vyriausioji inspektorė.

 • Muitinės procedūrų supaprastinimai nuo gegužės 1 dienos: naujos galimybės ir rizikos

  2019 m. balandžio 25 d. Vilniuje vyko verslo popietė, kurioje Muitinės departamento prie Finansų ministerijos, UAB „Muita“ ir „AAA Law“ muitų teisės ekspertai pristatė naujų procedūrų taikymą. UAB "Muita" ir "AAA Law" pranešimų video įrašai publikuoti www.muita.lt/lt/p/e-kursai

 • Lengvatinė prekės kilmė: bazinės žinios ir aktualijos

  2019 m. balandžio 19 d. Vilniuje vyko mokymai prekių lengvatinės kilmės tema. Mokymų metu buvo suteiktos bazinės žinios apie lengvatinę prekių kilmę, aptarti verslui kylantys klausimai ir šių dienų aktualijos. Lektorė Vilniaus teritorinės muitinės Tarifų ir muitinio įvertinimo skyriaus viršininkės pavaduotoja Rima Zabalevičienė. Mokymų įrašas www.muita.lt/e-kursai/lengvatine-prekes-kilme-pagrindai-ir-aktualijos

 • Pasaulio muitinių organizacijos mokymai: prekės kodas, kilmė, vertė

  2019 m. balandžio 16-18 d. kasdien nuo 9 iki 13 val. internetinio seminaro metu dalyviai sėmėsi žinių iš Pasaulio muitinių organizacijos (PMO, angl. WCO). Pagal PMO medžiagą buvo suteikiamos bazinės žinios apie svarbiausius duomenis muitinės deklaracijoje, nuo kurių priklauso teisingas importo mokesčių apskaičiavimas: prekės kodą, muitinę vertę, lengvatinę bei nelengvatinę kilmę. Išklausius seminarą išduoti sertifikatai su WCO Academy logotipu (https://academy.wcoomd.org)!

 • Internetinis seminaras: Prekės kilmės taisyklės

  2019 m. balandžio 4 d. nuo 14.30 val. iki 16.30 val. vyko Pasaulio muitinių organizacijos internetinis seminaras „Prekės kilmės taisyklės“. Lektorė Mette Werdelin Azzam, Tarifų ir prekybos reikalų direktorato kilmės padalinio vadovė. Dalyviai ne tik įgijo žinių, bet ir bendravo su p. Azzam užduodant jiems rūpimus klausimus.

 • Dvejopos paskirties ir strateginės prekės: bazinės žinios ir aktualijos

  Sprendimas rinktis kodus, nurodančius, kad prekėms netaikomi apribojimai ir draudimai (pvz. Y901), turi būti pagrįstas žiniomis. Tai ypač svarbu logistikos įmonėms (muitinės sandėliai, laikinojo saugojimo sandėliai ir kt.), kurios patiria didžiausią neteisingo deklaravimo riziką ir su tuo susijusias pasekmes. Trūksta žinių? 2019 m. kovo 21 d. vyko mokymai Vilniuje, kurių video įrašas skelbiamas www.muita.lt/e-kursai/dvejopos-paskirties-ir-strategines-prekes

 • Praktiniai mokymai "Muitinės formalumai: pagrindai verslui"

  Tenka spręsti su muitine susijusius klausimus ir vis pagalvojate, kad trūksta pagrindinių žinių muitinės srityje? Ar galbūt pirmą kartą susidursite su muitinės formalumais po Brexit? 2019 m. kovo 19 d. Kaune, 20 d. Vilniuje vyko vienos dienos mokymai, skirti suteikti bazines žinias apie muitinės formalumus importuojančių/ eksportuojančių įmonių logistikos, pirkimų, pardavimų, finansų ir kitų skyrių darbuotojams.

 • AEO: praktinės gairės verslui

  2018 m. lapkričio 20 d. Vilniuje svečiavosi knygų muitinės formalumų temomis, tarp jų ir AEO tema, bendraautorius Gerhard Friese. Gerb. Friese padeda pramonės įmonėms Vokietijoje pasirengti AEO sertifikavimui ir diegia kompleksiškus, integruotus AEO sprendimus. Jis padėjo tapti AEO daugiau nei 30-čiai įmonių, priklausančių 19-ai skirtingų muitinių administracijų Vokietijoje! 

  Dalyviai pasinaudojo išskirtine galimybe pasisemti praktinių žinių iš p. Friese seminare „AEO: praktinės gairės verslui“. Po temų aptarimo vyko moderuojama diskusija, kurioje dalyvavo Janina Zeniauskienė ir Meilutė Kraujutienė, Muitinės departamento Ūkio subjektų patikrinimo skyriaus vyr. inspektorės.

 • Kaip tapti AEO? Kas svarbu AEO?

  Klausimas "Būti ar nebūti AEO?" verslui dažnai net nekyla, nes susiklosto aplinkybės, kai tapti AEO privaloma: to pareikalauja klientai arba norima naudotis muitinės formalumų supaprastinimais. Kuo toliau, tokios aplinkybės įmonėms susiklosto vis dažniau, todėl kviečiame dalyvauti mokymuose, kurių tikslas - suteikti žinias, kaip įmonei parengti prašymą AEO statusui gauti, o gavus šį statusą - jo neprarasti. Mokymai vyko 2018 m. rugsėjo 12 d. Vilniuje.

Mokymų dalyvių atsiliepimai:

Rasa Grigoraitienė, UAB „Ekspla“ logistikos vedėja: "Jau ne pirmus metus dalyvaujame UAB "Muita" mokymuose muitinės tema. Mokymus vertiname ne tik kaip galimybę per trumpą laiką įgyti darbui reikiamas bazines žinias, bet ir gauname daug įžvalgų, kurias pritaikę patobuliname darbo procesus, geriau valdome riziką. Išties džiugina nedažnai pasitaikantis naujokų ir „senų vilkų“ interesų suderinamumas toje pačioje paskaitoje – visiems yra ką veikti!"

 

Dr. Aušra Bieliūnienė, UAB "Thermo Fisher Scientific Baltics importo/eksporto koordinatorė: "Mokymų dienos prabėgo nepaprastai greitai. Aktuali mokymų tematika ir pateikta medžiaga įtraukė dalyvius, skatino juos diskutuoti ir iškelti naujus klausimus. Verslas pasigenda teminių muitinės konsultacijų tiek kasdienėmis temomis, tiek naujais klausimais, tad UAB "Muita" mokymai puikiai užpildo šią spragą."

 

Živilė Keršulytė, AB-F "Šilutės Rambynas" buhalterė-ekonomistė: „Džiaugiuosi turėjusi galimybę praleisti labai įdomias ir be galo naudingas dienas! Nors dirbame kol kas tik su eksportu, tačiau įgytos žinios mums padės labiau suprasti mūsų klientų poreikius ir reikalavimus trečiosiose šalyse. Didelį įspūdį padarė mokymus vedę lektoriai. Malonu buvo klausytis savo srities žinovų, kurių darbas, kaip aš sakau, yra hobis - teikiantis džiaugsmo :)!“

 

Agnė Indilaitė, UAB „Artilux NMF“ deklarantė: "Seminaras tema “Prekės kodas (klasifikavimas)” man, kaip deklarantei, buvo labai aktualus ir naudingas. Daug žinių, kaip palengvinti prekės kodo nustatymą, kokiais šaltiniais naudotis, norint surasti reikiamą informaciją. Turėjome galimybę teoriją išbandyti ir praktiškai."