PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Mokymai

Mūsų atvirųjų ir uždarųjų mokymų tikslas - suteikti žinias, kurios padės Jums užtikrinti muitinės formalumų atitiktį teisės aktams ir pasinaudoti naujomis galimybėmis. 

Norėdami el. paštu gauti pranešimus apie mūsų rengiamus mokymus, užsiregistruokite naujienlaiškiui. Vykusių mokymų temos (detalesnė informacija žemiau): bazinės žinios, verslo rizika; mokestiniu atžvilgiu rizikingiausios sritys: prekės kodas, vertė ir kilmė; ekspeditoriams apie formalumus Klaipėdos jūrų uoste; muitinės sandėlio veiklos rizika; netarifinis reguliavimas; strateginės ir dvejopos paskirties prekės.

  • Ekspeditoriams: muitinės formalumai Klaipėdos uoste

    Temos: ekspeditoriaus rizika ir atsakomybė, teismų praktika; prekių muitinis statusas ir formalumai Klaipėdos uoste; prekių laikinasis saugojimas: BDK ir KIPIS; muitinės procedūros, reikalinga informacija ir dokumentai: importas, eksportas, tranzitas (T1, TIR Carnet), CMR pildymas; darbas su veterinarijos, fitosanitarijos tarnybomis; naudojimasis LITAR nustatant prekių įvežimo, išvežimo sąlygas ir mokesčius muitinei; ekspeditorių dažniausiai daromos klaidos.

  • Muitinės formalumai: bazinės žinios, verslo rizika. Prekės muitinė vertė

    Pažeidimai kainuoja brangiai, todėl verta žinoti verslo riziką ir mokėti ją valdyti. 2014 m. LR muitinės veiklos ataskaitos duomenys: muitinė atliko 279 ūkinės komercinės veiklos įmonėse patikrinimus, nustatė 235 pažeidimus ir papildomai apskaičiavo 71,25 mln. litų mokesčių ir su jais susijusių sumų. Vienas pažeidimas vidutiniškai „kainavo“ 300 000 litų! Didžiausią aukščiau nurodytų papildomai priskaičiuotų mokesčių dalį (81 proc.) sudarė mokesčiai, apskaičiuoti patikslinus deklaruotą prekių muitinę vertę.

  • Netarifinis reguliavimas. Strateginės ir dvejopos paskirties prekės

    Draudimų ir kitų apribojimų nesilaikymo pasekmės: muitinė neleidžia įvežti / išvežti prekių, muitinė sulaiko prekes ir jas gabenančią transporto priemonę, atsakingam asmeniui taikoma baudžiamoji atsakomybė, muitinės tarpininkas praranda veiklos licenciją ir kt. Kokios yra strateginės ir dvejopos paskirties prekės? Programoje pateiktas dažniausiai gabenamų šių prekių sąrašas, pvz.: staklės, vožtuvai, džiovinimo įranga, maišytuvai.

Mokymų dalyvių atsiliepimai:

Rasa Grigoraitienė, UAB „Ekspla“ logistikos vedėja: "Jau ne pirmus metus dalyvaujame UAB "Muita" mokymuose muitinės tema. Mokymus vertiname ne tik kaip galimybę per trumpą laiką įgyti darbui reikiamas bazines žinias, bet ir gauname daug įžvalgų, kurias pritaikę patobuliname darbo procesus, geriau valdome riziką. Išties džiugina nedažnai pasitaikantis naujokų ir „senų vilkų“ interesų suderinamumas toje pačioje paskaitoje – visiems yra ką veikti!"

 

Dr. Aušra Bieliūnienė, UAB "Thermo Fisher Scientific Baltics importo/eksporto koordinatorė: "Mokymų dienos prabėgo nepaprastai greitai. Aktuali mokymų tematika ir pateikta medžiaga įtraukė dalyvius, skatino juos diskutuoti ir iškelti naujus klausimus. Verslas pasigenda teminių muitinės konsultacijų tiek kasdienėmis temomis, tiek naujais klausimais, tad UAB "Muita" mokymai puikiai užpildo šią spragą."

 

Živilė Keršulytė, AB-F "Šilutės Rambynas" buhalterė-ekonomistė: „Džiaugiuosi turėjusi galimybę praleisti labai įdomias ir be galo naudingas dienas! Nors dirbame kol kas tik su eksportu, tačiau įgytos žinios mums padės labiau suprasti mūsų klientų poreikius ir reikalavimus trečiosiose šalyse. Didelį įspūdį padarė mokymus vedę lektoriai. Malonu buvo klausytis savo srities žinovų, kurių darbas, kaip aš sakau, yra hobis - teikiantis džiaugsmo :)!“

 

Agnė Indilaitė, UAB „Artilux NMF“ deklarantė: "Seminaras tema “Prekės kodas (klasifikavimas)” man, kaip deklarantei, buvo labai aktualus ir naudingas. Daug žinių, kaip palengvinti prekės kodo nustatymą, kokiais šaltiniais naudotis, norint surasti reikiamą informaciją. Turėjome galimybę teoriją išbandyti ir praktiškai."