Dvejopos paskirties prekių eksporto draudimai ir sankcijų taikymo ypatumai

2022-12-14

Sankcijų paketai, dvejopos paskirties prekių deklaravimas – būtinos žinios praktikams. Vykusiame seminare detaliau susipažindinama su sankcijų reglamentuose (ypač 8 paketo) nustatytomis prievolėmis ir reikalavimais deklaruojant galimai dvejopos paskirties prekes. Seminarą vedė lektorius Rolandas Jurgaitis, turintis daugiametę darbo su sankcijomis patirtį. 

Lietuvos kontrolės institucijų misija, be kita ko, yra užtikrinti visuomenės ir rinkos apsaugą. Todėl atliekama įvežamų ar išvežamų prekių kontrolė pagal nustatytus įvairiausius reikalavimus. Importuodamas arba eksportuodamas prekes, asmuo prireikus privalo pateikti atitinkamos formos sertifikatą, leidimą ar licenciją. Šiuos dokumentus išduoda atitinkamos ES šalių ar nacionalinės valstybės institucijos. Dokumentuose turi būti nurodyti įvairiausi prekę aprašantys specifiniai (kokybiniai, kiekybiniai, draudžiamieji ar kiti) duomenys.

Griežtėja patikros procedūros bandantiems apeiti sankcijas siuntėjams, gavėjams, vežėjams bei deklaravimo paslaugas teikiantiems muitinės tarpininkams. Nustačius bandymus apeiti galiojančius apribojimus, gali būti  griežtinama su šiais rinkos dalyviais susijusių krovinių patikra. Rinkos dalyviai, ypatingai deklaravimo paslaugas teikiantys muitinės tarpininkai, iš nežinojimo arba nesusipažinimo su sankcijų reglamentais gali suklysti ir tokiu būdu patirti teisines pasekmes. Ypatingai sudėtinga deklaruoti prekes, kurių prekės kodas rodo, kad jos gali būti dvejopos paskirties. Tad su tokiomis prekėmis susiduriantiems asmenims, siekiantiems jas teisingai deklaruoti, svarbu gilinti žinias.

Seminaro programa:

  • Sankcijų įgyvendinimas, kontrolė ir išimčių taikymas
  • Ūkio subjektams taikomi reikalavimai ir atsakomybė

Lektorius

Rolandas Jurgaitis specializuojasi dvejopos paskirties prekių, sankcijų, prekių identifikavimo strateginiams tikslams klausimais. Publikavo 40 straipsnių apie muitinės veiklą įvairiuose laikraščiuose ir žurnaluose.

Daugiau informacijos ir įsigijimas, spauskite čia


Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį