Tarptautinės sankcijos ir muitinė: ką svarbu žinoti verslui?

2022-03-24

Sužinokite koks yra muitinės vaidmuo įgyvendinant tarptautines sankcijas ir ką svarbu žinoti verslui. 2022 m. kovo mėnesį UAB "Muita" surengtų internetu mokymų metu lektorius, advokatas dr.  Gediminas Valantiejus aptarė tarptautinės prekybos sankcijų teisinio reglamentavimo pagrindus, muitinės kontrolės ir jos reikalavimų ypatumus užtikrinant sankcijų taikymą, sankcijos nustatytų išimčių bei pereinamųjų laikotarpių reguliavimo speciffiką, teisinės atsakomybės už sankcijų režimo pažeidimus taikymą bei pristatė aktualią teismų praktiką šiais klausimais ir pasidalino savo ilgamete darbo patirtimi muitų (muitinės) teisės srityje.

Pažymėtina, jog dėl susiklosčiusios politinės ir geopolitinės situacijos, vis daugiau tarptautinės prekybos verslų praktikoje susiduria su tarptautinėmis sankcijomis. Jų reikšmė tarptautinėje prekyboje auga - sankcionuojamos naujos šalys, juridiniai ir fiziniai asmenys, ribojamas prekių, paslaugų, finansinių išteklių judėjimas. Todėl visi tarptautinės tiekimo ir logistikos grandinės dalyviai turėtų būti susipažinę su sankcijų rizika verslui ir numatyti priemones šios rizikos valdymui, taip pat žinoti kuriais atvejais taikoma ar netaikoma teisinė atsakomybė už sankcijų režimo pažeidimus. Mokymų metu bus nagrinėjami šie aspektai, taip pat esminis dėmesys bus skiriamas naujoms, ES 2021 – 2022 m. Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos atžvilgiu paskelbtoms sankcijoms ir jų įgyvendinimo ypatumams, sankcionuojamoms tarptautinės prekybos sritims.

Mokymų programa:

  • Tarptautinių ir ES priimtų sankcijų taikymo teisiniai pagrindai ir įgyvendinimas reguliuojant tarptautinę prekybą ES bei Lietuvos Respublikoje.
  • 2021 – 2022 m. paskelbtų ES sankcijų Rusijos Federacijai ir Baltarusijos Respublikai taikymo ypatumai bei sankcionuojamos tarptautinės prekybos sritys.
  • Sankcijoms nustatymų išimčių taikymas ir įsipareigojimų vykdymo ypatumai pereinamaisiais laikotarpiais. 
  • Muitinė kontrolė ir reikalavimai kitiems kontrolės veiksmams užtikrinant tarptautinės prekybos sankcijų taikymą Lietuvos Respublikoje.
  • Teisinės atsakomybės už sankcijų pažeidimus taikymas, teismų praktika bylose dėl sankcijų režimo pažeidimų ir jos pamokos verslui.

Lektorius

Dr. Gediminas Valantiejus, advokato kontoros GVLEX advokatas, Mykolo Romerio universiteto lektorius, vyr. mokslo darbuotojas.

Trukmė, kaina

Įrašo trukmė 3 val.
Mokymų kaina 165 Eur be PVM.

Daugiau informacijos ir įsigijimas spauskite čia

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį