Sankcionuojami asmenys: pažink savo klientus ir tiekėjus

2022-04-13

Sužinokite kokios yra aktualios sankcijos Rusijai ir Baltarusijai tema: Kaip nustatyti, ar klientas arba tiekėjas yra sankcionuojamas asmuo? Nuo atsakymo priklauso, ar galėsite vykdyti tarpusavio atsiskaitymus ir, ar apskritai turite teisę tiekti/ gauti/ gabenti prekes. 2022 m. balandžio mėnesį UAB "Muita" surengto internetu seminaro metu, žiniomis dalinosi APB "SPC legal" advokatas Andrius Košel, aptardamas įvairias praktines situacijas, pasidalino įžvalgomis iš savo ilgametės darbo patirties.

Kaip jau visuotinai įsisavinta, bendradarbiavimas su juridiniais ir fiziniais asmenimis, kurių finansinis turtas buvo įšaldytas dėl sankcijų, taip pat su įmonėmis, kurios priklauso šiems asmenims ar yra jų kontroliuojamos, nebegalimas; ribojama prekyba ir paslaugų teikimas.

Europos Sąjungos sankcijos tiesiogiai privalomos visiems ES piliečiams ir ES įsteigtiems juridiniams asmenims, net jei jie veikia trečiojoje šalyje. Įmonių savininkai ir vadovai gali būti patraukti net ir baudžiamojon atsakomybėn dėl ES sankcijų nesilaikymo ne tik pačioje ES, bet ir Rusijoje ir Baltarusijoje. Ši sąlyga taip pat taikoma ES piliečiams priklausančioms įmonėms ir ES įsteigtų įmonių patronuojamosioms įmonėms trečiosiose šalyse.

Į šią temą būtina gilintis, nes ES sankcijos tiesiogiai privalomos visiems ES piliečiams ir ES įsteigtiems juridiniams asmenims, net jei jie veikia trečiojoje šalyje. Įmonių savininkai ir vadovai gali būti patraukti net ir baudžiamojon atsakomybėn dėl ES sankcijų nesilaikymo ne tik pačioje ES, bet ir Rusijoje ir Baltarusijoje. Ši sąlyga taip pat taikoma ES piliečiams priklausančioms įmonėms ir ES įsteigtų įmonių patronuojamosioms įmonėms trečiosiose šalyse.

Seminaras skirtas:

Importuotojams, eksportuotojams ir logistikos įmonėms, kurių veikla didele dalimi priklauso nuo atsakymo į klausimą, ar klientai, tiekėjai, partneriai yra/nėra sankcionuojami asmenys, t.y., ar galite vykdyti tarpusavio atsiskaitymus ir, ar apskritai turite teisę tiekti/ gauti/ gabenti prekes. 

Seminaro programa:

  • Sankcionuojami juridiniai asmenys: nuo akcininko iki darbuotojo?
  • Klientų ir tiekėjų pažinimo būdai
  • Prekybos dvejopo naudojimo prekėmis kontrolė
  • Atsakomybė už ribojimų režimo pažeidimą

Lektorius

Andrius Košel yra advokatų kontoros “SPC legal” advokatas, turintis daugiau nei 9 metų praktiką konsultuojant klientus transporto, draudimo ir muitų teisės klausimais. Andrius yra sukaupęs didelę patirtį bendrovių teisės, komercinių sandorių, ginčų sprendimo ir konkurencijos teisės srityse.

Daugiau informacijos ir įsigijimas spauskite čia

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį