AEO: sklandus prašymo pateikimas ir gauto leidimo valdymas

2021-08-01

Lietuvoje daugiau kaip 150 įmonių turi AEO statusą ir pateikiamų prašymų skaičius kol kas nemažėja: statusas reikalingas norint naudotis muitinės formalumų supaprastinimais, taip pat jo reikalauja klientai. Gavus statusą darbas nenutrūksta - muitinė vykdo stebėseną ir priežiūrą. Tad ką svarbu žinoti teikiant prašymą ir gavus leidimą?

2020-05-14 vykusiame seminare, kurio įrašą kviečiame įsigyti ir peržiūrėti čia, Muitinės departamento Ūkio subjektų patikrinimo skyriaus vyr. inspektorės pasidalino įžvalgomis ir patarimais, kaip sklandžiai pateikti prašymą ir kas svarbu gavus leidimą.

Temos

  • Palengvinimai verslui, turinčiam AEO statusą, kurie yra praktikoje jau pakankamai plačiai taikomi.
  • Svarbūs aspektai pildant prašymą suteikti AEO statusą.
  • Tipinės verslo klaidos, daromos pildant prašymą, dėl kurių prašymas nepriimamas.
  • Darbo su elektronine prašymų pateikimo sistema specifika (patiems ir deleguojant kitai įmonei).
  • Prieš išduodant leidimą atliekamo tikrinimo metu nustatomi neatitikimai, jų įtaka leidimo išdavimui.
  • Išduotų AEO leidimų priežiūra, priežiūros rezultatai, pamokos verslui.
  • Konsultacijas teikiančios įmonės įžvalgos ir patarimai, į ką svarbu atkreipti dėmesį ruošiantis leidimo išdavimui ir vėlesniam jo valdymui.

Lektorės

Janina Zeniauskienė ir Meilutė Kraujutienė, Muitinės departamento Ūkio subjektų patikrinimų skyriaus vyriausiosios inspektorės. 20 metų patirtis organizuojant asmenų ūkinės komercinės veiklos patikrinimus bei per 10 metų – asmenų, pateikusių prašymus suteikti įgaliotojo ekonominės veiklos vykdytojo statusą, veiklos atitikimo nustatytiems kriterijams, veiklos patikrinimus. Gerb. Zeniauskienė dalyvauja Europos Komisijos įgaliotųjų ekonominės veiklos vykdytojų kontaktinių asmenų posėdžiuose.

Jovita Dobrovalskienė, UAB „Muita“ muitų teisės ir atitikties skyriaus vadovė. Daugiau nei 20 metų darbo patirties tarptautinėje gamybinėje įmonėje mokesčių, muitų, vidaus kontrolė srityse. Patirtis AEO sertifikavimo ir statuso valdymo srityje nuo 2008 metų. Įmonių konsultavimas gaunant AEO statusą bei padedant dokumentuoti reikalingus procesus ir procedūras.

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį