FLEGIT-TRACES, Incoterms, SS 2022 ir kitos aktualijos

2020-04-30

Pakanka „užmesti akį“ į šio numerio straipsnių pavadinimus ir tampa akivaizdu, kokia plati yra muitinės sritis. Kova su COVID-19 tapo dar viena tema tarp daugelio šių metų aktualijų: FLEGIT-TRACES, Incoterms 2020, SS 2022, Brexit ir kitų dinamiškų klausimų – dėmesio populiarėjančioms prekėms (pluoštinės kanapės), formuojamos teismų praktikos (prekių kilmė, antidempingas), aplinkosaugos iššūkių. 

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 83 kviečiame skaityti www.muita.lt svetainėje arba naujame www.customsclearance.net/lt portale, kuriame rasite daugiau žinių – video kursus, leidinius, sąvokų paaiškinimus.

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga 2020.03.29 - 2020.04.28
  • ES ir pasaulio aktualijos 2020.03.29 - 2020.04.28
  • Muitinė kontrolė Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste: aktualijos ir iššūkiai
  • Nauja Incoterms redakcija - „Incoterms 2020“
  • Muitinės priežiūros priemonės – operatyvi intelektinės nuosavybės teisių apsauga
  • FLEGT licencijavimo schemos įgyvendinimas Lietuvos Respublikoje
  • Pluoštinių kanapių produktų importas
  • Dėmesys aplinkai pavojingoms prekėms
  • Ginčai dėl prekių kilmės ES Teisingumo Teisme: Baltijos valstybių praktika ir jos pamokos verslui
  • Antidempingo muitų taikymas ES: teisinė praktika bei ginčijimo pagrindai ir galimybės

Redaktorės žodis

Sveiki,

pakanka „užmesti akį“ į šio numerio straipsnių pavadinimus ir tampa akivaizdu, kokia plati yra muitinės sritis. Kova su COVID-19 tapo dar viena tema tarp daugelio šių metų aktualijų: FLEGIT-TRACES, Incoterms 2020, SS 2022, Brexit ir kitų dinamiškų klausimų – dėmesio populiarėjančioms prekėms (pluoštinės kanapės), formuojamos teismų praktikos (prekių kilmė, antidempingas), aplinkosaugos iššūkių. Iššūkių pakanka ir kasdienėje teritorinių muitinių veikloje – kviečiame skaityti apie muitinės darbo aktualijas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste. O prekių kovai su pandemija klastotės atkreipė dėmesį į leidinyje iki šiol dar mažai aptartą temą - muitinės ir verslo iššūkius, susijusius su intelektinės nuosavybės apsauga.

Dirbantiems su įvairių prekių tarptautiniais srautais reikia daug žinių, tad nepraleiskite progos išgirsti specialistų pranešimus ir užduoti Jums aktualius klausimus 2-oje Muitinės praktikų konferencijoje, kuri vyks elektroninėje erdvėje jau š. m. birželio 3 d.! Daugiau informacijos www.lcpa.lt

Įdomaus ir naudingo skaitymo!

Enrika Naujokė

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį