Eksportas

Eksportas - kai ES laisvoje apyvartoje esančios prekės (Sąjungos statuso prekės) išgabenamos į trečiąsias šalis, jos deklaruojamos eksporto muitinės procedūrai. Teisingas eksporto procedūros įforminimas eksporto ir išvykimo muitinės įstaigose yra svarbus PVM tikslais. Taip pat žinotina, kad tuo atveju, kai eksportuotos prekės trejų metų bėgyje Jums grąžinamos ir yra nepakeisto pavidalo, galite pasinaudoti galimybe nemokėti importo mokesčių.

Reeksportas – reeksportas įforminamas ne Sąjungos prekėms, kai jos išgabenamos į trečiąsias šalis po laikinojo įvežimo, muitinio sandėliavimo, laikinojo įvežimo perdirbti muitinės procedūrų.

Laikinasis išvežimas perdirbti - šią muitinės procedūrą galima pasirinkti tuomet, kai žaliavos išvežamos į trečiąją šalį perdirbimui ir po perdirbimo galutinis produktas grąžinamas atgal į Sąjungos muitų teritoriją. Pavyzdžiui, išvežamos sagos ir audiniai, pargabenami marškiniai. Taikant laikinojo išvežimo perdirbti procedūrą, nereikės mokėti importo mokesčių už perdirbimui išgabentas ir jau gatavame produkte grąžinamas žaliavas.

Elektroninis eksporto manifestas – ši elektroninis dokumentas gali būti pildomas, kai eksportuojamas (reeksportuojamas) jungtinis krovinys su keletu eksporto ar reeksporto deklaracijų. Tokiu būdu PVM tikslais geriau užtikrinamas tinkamas eksporto deklaracijų užbaigimas.

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį