• Nauja Muitinės įstatymo redakcija

  2016-12-29

  Svarbiausias šio mėnesio įvykis – priimti pagrindiniai nacionaliniai muitų teisės aktai: Sąjungos muitinės kodekso įgyvendinimo taisyklės ir Muitinės įstatymo naujoji redakcija, kurios pakeitimus leidinyje apžvelgia Muitinės departamento Muitų politikos skyriaus viršininkas Šarūnas Avižienis.

 • Kombinuota nomenklatūra 2017

  2016-11-25

  2012-ųjų metų lapkričio mėnesį buvo išleistas pirmasis "Muitų teisė praktikams" numeris, tad leidiniui jau ketveri. Gruodį pradėsime penktuosius metus, tikimės, dar brandesnius, informatyvesnius ir naudingesnius Jums.

 • Laikinojo įvežimo procedūros supaprastinimai

  2016-10-31

  Vilniaus teritorinės muitinės pakomitečio posėdyje, vykusiame šį mėnesį, buvo aptartos AEO naudos statuso turėtojams ir laikinojo įvežimo procedūros įforminimo supaprastintu būdu temos. Muitinės departamento specialistai mielai sutiko pasidalinti posėdžio medžiaga leidinyje. 

 • Prekės kilmė ir klasifikavimas - aktuali teismų praktika

  2016-09-30

  Pristatome netgi tris aktualiai teismų išspręstas bylas mokestiniu požiūriu vienomis jautrausių temų - prekės kilmės ir klasifikavimo. Teismų išaiškinimai padės geriau suprasti šalių atsakomybes, įrodinėjimo pareigas teisminių ginčų metu ir prekių klasifikavimo principus. Kaip visuomet, rasite ir daugiau aktualių temų.

 • Deklarantų administracinė atsakomybė už krovinio viršsvorį

  2016-08-31

  Leidinyje neretai rašome apie deklarantams taikomas administracines sankcijas dėl muitinės procedūrų pažeidimų. Nauja šioje srityje tai, kad deklarantams, o taip pat ir ekspeditoriams, pradėta taikyti administracinė atsakomybė už... krovinio viršsvorį ant transporto priemonės ašių. Kviečiame skaityti šią ir daugiau muitinės srities aktualijų.

 • Skirtingų prekių deklaravimas vienu prekės kodu

  2016-06-30

  Nors ne visi nacionaliniai teisės aktai yra atnaujinti pagal Sąjungos muitinės kodeksą (SMK), iškilus neaiškumams, galima kreiptis į Muitinės departamentą išaiškinimo, kaip turėtų būti taikoma viena ar kita SMK nuostata. Leidinyje pateikiame išaiškinimą dėl galimybės deklaruoti prekes vienu prekių kodu, kai vienoje siuntoje yra daug prekių kod...

 • Studijos tarptautinis verslas ir muitinės logistika

  2016-05-31

  Šį mėnesį kvietėme į verslo pusryčius Sąjungos muitinės kodekso tema Vilniuje, Sorainen advokatų kontoroje. Dėl riboto vietų skaičiaus ne visi pageidavę turėjo galimybę išklausyti pranešimus, tačiau leidinyje rasite nemažai informacijos iš seminaro – interviu su Muitinės departamento Muitų politikos skyriaus viršininku Šarūnu Avižieniu bei advokato...

 • Verslo pusryčiai Naujasis Sąjungos muitinės kodeksas ir jo įtaka verslui

  2016-05-27

  2016 m. gegužės 26 d. advokatų kontoroje Sorainen vyko verslo pusryčiai tema "Naujasis Sąjungos muitinės kodeksas ir jo įtaka verslui". Pranešimus skaitė Muitinės departamento Muitų politikos skyriaus viršininkas Šarūnas Avižienis, advokatas Jonas Sakalauskas ir UAB "Muita" direktorė Enrika Mažeikienė. 

 • Sąjungos muitinės kodekso naujovių apžvalga

  2016-04-27

  Šio numerio raktinis žodis yra Sąjungos muitinės kodeksas (SMK), kitaip ir negali būti - liko tik kelios dienos iki gegužės 1 d., kai SMK pakeis Bendrijos muitinės kodeksą.