Solidari atsakomybė už skolą muitinei: tai „tik“ muito ar ir kitų mokesčių rizika?

2022-05-31

Atstovas muitinėje gali atstovauti klientą muitinėje tiesiogiai arba netiesiogiai. Pastaruoju atveju atstovas yra solidariai atsakingas už skolą muitinei. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) aktualiai išnagrinėtoje byloje atsakė į klausimą, ar netiesioginis atstovas solidariai atsako ne tik už muito, bet ir importo PVM sumokėjimą. Daugiau sužinosite skaitydami šia tema „Muitų teisė praktikams“ gegužės mėnesio numeryje.

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 108 elektroninę versiją skaitykite paspaudę čia (nuorodoje taip pat rasite nemokamą leidinio pdf versiją). 

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 108 temos

  • Teisinės aktualijos
  • Nedidelė prekės vertė – rinkoje egzistuojanti kaina, gerų verslo derybinių įgūdžių rezultatas ar apgaulė?
  • Kokią įtaką prekių klasifikavimo efektyvumui ir tikslumui daro technologijos?
  • Uosto bendruomenės sistema ir muitinė 
  • Palūkanos už iš ES valstybės narės susigrąžinamas neteisėtai išieškotas muitinės administruojamas sumas ir jų vertinimas ES teismų praktikoje
  • Kur pakankamo rūpestingumo klasifikuojant prekes ribos?
  • Solidari atsakomybė už skolą muitinei: tai „tik“ muito ar ir kitų mokesčių rizika?
  • Sankcijos: naujas teisės aktas, galiojančių sankcijų terminai

Detaliau apie temas, kuriomis rašome

Karo Ukrainoje ir sankcijų klausimai toliau formuoja mūsų kasdienybę ir su tarptautine prekyba susijusią veiklą. Lietuvoje priimtas Vyriausybės nutarimas dėl Tarptautinių sankcijų įstatymo įgyvendinimo - apžvelgiame, į ką svarbu atkreipti dėmesį verslui. Taip pat, atsakydami į klausimą, primename apie galiojančių sankcijų Rusijai ir Baltarusijai „senų“ sutarčių vykdymo terminus.

Būtent šių dienų aktualijos nulėmė ir artėjančios 6-osios Muitinės praktikų konferencijos temas. Aptarsime sankcijų rizikos valdymą versle, kelsime klausimus, koks muitinės specialistų vaidmuo įmonėse, kokios jų pareigos ir atsakomybės, o taip pat kalbėsime technologijų, kurios padeda priimti vis efektyvesnius ir tikslesnius atitiktį užtikrinančius sprendimus su muitinės veikla susijusiuose procesuose, tema. Detalesnę informaciją rasite leidinio pdf versijoje pridėtoje konferencijos programoje. Kviečiame dalyvauti!

Technologijoms skirti keli šio numerio straipsniai - skaitykite apie jų taikymą klasifikuojant prekes ir apie uostų bendruomenių sistemas efektyviam procesų uostuose valdymui. Be dėmesio neliko ir „klasikinės“ temos (muitinė vertė, tarifinis klasifikavimas, importo mokesčiai): apžvelgiame mažesnės nei įprasta prekių muitinės vertės deklaravimo pagrindimą, rūpestingumo ribas klasifikuojant prekes ir administracinės atsakomybės taikymą, solidarios atsakomybės už muitinei deklaruojamus mokesčius taikymą, bei galimybę reikalauti palūkanų už neteisėtai išieškotas mokesčių ir susijusias sumas.

Norėtumėte turėti internetinę prieigą prie visų „Muitų teisė praktikams“ straipsnių (nuo 2012 m.) ir kiekvieną mėnesį gauti naują numerį? Informaciją apie prenumeratą rasite čia.

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį