Neformaliosios muitų teisės vaidmuo

2021-02-28

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 93 pagrindinė tema - neformaliosios muitų teisės naudojimas, pavyzdžiui, EK gairė dėl mažaverčių siuntų importo ir eksporto formalumų, muitinio įvertinimo gairė ir t.t. Tačiau gairė nėra teisės aktas, ar ja galima remtis ginčo atveju ir apskritai, ar jos naudojimas svarbus? Advokatas Andrius Košel paaiškina „neformaliosios teisės“ aktų reikšmę. O ES formaliąją teisę apžvelgia advokatė Monika Bielskienė. Šias ir daugiau aktualių temų rasite naujausiame leidinio numeryje, kurį galite skaityti čia.

Turinys

  • LR teisinės aktualijos: vasaris 2021
  • ES aktualijos: vasaris 2021
  • Apie atstovo muitinėje kursus, profesiją ir studijas
  • Interviu su atstovo muitinėje kursų lektore: prekių deklaravimo tema
  • Privalomieji ES teisės aktai – hierarchija, formos ir galimybės
  • Gairių, aiškinamųjų raštų ir kitų „neformaliosios teisės“ aktų reikšmė
  • AEO: žvilgsnis į kitų šalių programas ir savitarpio pripažinimo susitarimus
  • AEO kriterijai: asmenų, padariusių pažeidimus, atitikties vertinimas
  • Muitinės skolininko sąvokos plečiamasis aiškinimas ir jo vertinimas Lietuvos teismų praktikoje

Redaktorės žodis

Sveiki,

neretai rašome gairių tema, pavyzdžiui, EK gairė dėl mažaverčių siuntų importo ir eksporto formalumų, muitinio įvertinimo gairė ir t.t. Tačiau gairė nėra teisės aktas, ar ja galima remtis ginčo atveju ir apskritai, ar jos naudojimas svarbus? Advokatas Andrius Košel paaiškina „neformaliosios teisės“ aktų reikšmę. O ES formaliąją teisę apžvelgia advokatė Monika Bielskienė.

Esame po „Brexit“ ir prieš PVM mažavertėms siuntoms pasikeitimus - verslų, susiduriančių su muitinės formalumais skaičius auga, kaip ir įmonių, planuojančių kreiptis dėl AEO statuso gavimo, tad AEO tema išlieka svarbi. Janina Zeniauskienė, Muitinės departamentas, apžvelgia aktualius Sąjungos muitinės kodekso pakeitimus. Pateikiame ir Pasaulio muitinių organizacijos parengto AEO kompendiumo apžvalgą.

Teismų praktikos rubrikoje advokatas dr. Gediminas Valantiejus atkreipia dėmesį į muitinės skolininko sąvoką. Įdomu mokintis iš teismų praktikos! Nors neabejotinai geriausia mokytoja - kasdienė praktika darbe. Su tuo sutikdama atstovo muitinėje kursų lektorė Ingrida Kemežienė kartu atkreipia dėmesį, kad... „be teorijos gali tekti ilgai klaidžioti praktikos labirintais“. Mokymosi tema - ne tik interviu su lektore, bet ir Vytauto Didžiojo universiteto, Socialinių mokslų kolegijos ir Muitinės praktikų asociacijos atstovių pokalbis apie netrukus startuosiančius internetinius atstovo muitinėje kursus, šią profesiją, studijas. 

Kaip visuomet, rasite ir daugiau žinių (atkreipkite dėmesį į Sąjungos muitinės kodekso pakeitimus ES aktualijose). 

Įdomaus ir naudingo skaitymo!
Enrika Naujokė

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį