Muitinio įvertinimo aktualijos

2020-10-31

Aktualių temų mūsų nuolat kintančioje srityje, matyt, nei konferencijoms, nei leidiniui niekuomet nepritrūks. Muitinės departamento vyr. specialistė Jovita Mikšienė apžvelgia Europos Komisijos muitinio įvertinimo gairių atnaujinimus. ESTT pateikė išaiškinimą byloje dėl nemokamai gamintojui perduotos programinės įrangos ir importuojamų prekių muitinės vertės – išaiškinimus apžvelgia advokatė Monika Bielskienė.

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 89 kviečiame skaityti www.customsclearance.net/lt platformoje, kurioje rasite ir daugiau žinių – video kursus, leidinius, sąvokų paaiškinimus.

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimai: spalis 2020
  • ES ir pasaulio aktualijos: spalis 2020
  • Naujoji Europos Komisijos muitinio įvertinimo gairių versija – esminiai akcentai
  • Keletas minčių aktualiais muitinės srities klausimais
  • Privalomoji tarifinė informacija (PTI): teisinio reglamentavimo ypatumai ES bei naujovės Lietuvoje
  • Muitinės priežiūroje esančių prekių pripažinimas bešeimininkėmis
  • ESTT išaiškinimas BMW byloje: nemokamai gamintojui perduota programinė įranga ir importuojamų prekių muitinė vertė
  • Teismų praktika: importuotos prekės ar atliekos?
  • Elektrinių dviračių importo atvejis: muitas, antidempingo ir kompensacinis muitas

Redaktorės žodis

Sveiki,

tikiuosi, kad esate ir išliksite sveiki, ir susitiksime 3-ioje Muitinės praktikų konferencijoje, kurioje, kaip vienas būsimas dalyvis pasidžiaugė – išskirtinai įdomūs pranešimai! Atkreipiu dėmesį, kad konferencijos data iš 2020 m. lapkričio 19 d. perkelta į 2020 m. gruodžio 10 d., daugiau informacijos www.lcpa.lt

Aktualių temų mūsų nuolat kintančioje srityje, matyt, nei konferencijoms, nei leidiniui niekuomet nepritrūks. Muitinės departamento vyr. specialistė Jovita Mikšienė apžvelgia Europos Komisijos muitinio įvertinimo gairių atnaujinimus. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas pateikė išaiškinimą byloje dėl nemokamai gamintojui perduotos programinės įrangos ir importuojamų prekių muitinės vertės – išaiškinimus apžvelgia advokatė Monika Bielskienė. Kalbant apie muitinį įvertinimą pažymėtina, kad šiemet sukanka 25 metai, kai buvo pradėtas taikyti PPO muitinio įvertinimo susitarimas. Todėl šiai temai daug dėmesio skirta naujame „PMO naujienų“ numeryje (anglų kalba). Šiame numeryje taip pat yra ir straipsnis iš Lietuvos - Muitinės praktikų asociacijos rugpjūtį rengto tarptautinio muitinės specialistų susitikimo apžvalga, kviečiame skaityti vertimą.

Advokatas dr. Gediminas Valantiejus gilinasi ir rašo apie įvairius verslui kylančius klausimus: prekių pripažinimą bešeimininkėmis (aktualu, pavyzdžiui, muitinės sandėliams), prekės (ne)pripažinimą atlieka (naudoto automobilio importas) ir privalomosios prekių tarifinės informacijos reglamentavimo naujoves bei ypatumus. Prekių tarifinio klasifikavimo tema ES ir pasaulio aktualijų apžvalgoje atkreipkite dėmesį, kad jau paskelbta Kombinuotosios Nomenklatūros versija 2021 metams. Nepamirškite patikrinti, ar nėra pasikeitimų, susijusių su Jūsų importuojamomis ar eksportuojamomis prekėmis.

Ir pabaigai paklausiu: Ar pakankamai žinote apie prekybos apsaugos priemones? Ar stebite jų įvedimą? To svarbą sprendimams dėl prekių trečioje šalyje įsigijimo puikiai atskleidžia aprašytas elektrinių dviračių importo iš Kinijos atvejis.

Linkiu įdomaus ir naudingo skaitymo!

Enrika Naujokė

Atgal