Muitinės veiklos ataskaita už 2020 m.

2021-05-31

Sumos, priskaičiuotos nustačius deklaravimo neatitikimus, o taip pat ir sumos, dėl kurių pralaimimi ginčai su muitine, skaičiuojamos milijonais. Akivaizdu, kad išmanyti muitinės sritį verta. Muitinės veiklos ataskaitoje nurodyta, kad atliekant supaprastintus mokestinius patikrinimus daugiausiai neatitikimų nustatyta muitinės vertės srityje (priskaičiuota 3 mln. 747 tūkst. eurų). Muitinės vertės tema pateikiame Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) sprendimo apžvalgą ir taip pat domimės, su kokiais iššūkiais susiduria verslas kaimyninėje Ukrainoje. Apie tai ir daugiau aktualios informacijos kviečiame skaityti čia, naujausiame Muitų teisė praktikams Nr. 96 numeryje.

Turinys

  • LR teisinės aktualijos: gegužė 2021
  • ES aktualijos: gegužė 2021
  • Muitinės veiklos ataskaita už 2020 m.
  • Kas ne taip su muitiniu įvertinimu Ukrainoje?
  • Lietuviška byla ESTT: DAF sandorio kaina ir ją viršijančios faktinės transportavimo išlaidos
  • ESTT: pjautinės medienos (lentų) klasifikavimas
  • Privačių tyrimų laboratorijų išvadų reikšmė klasifikuojant prekes: teismų praktikos požiūris
  • Importo PVM prievolės atsiradimo vieta (laikinasis įvežimas)
  • Interviu su atstovo muitinėje kursų lektoriumi dr. Gediminu Valantiejumi

Redaktorės žodis

Sveiki,

sumos, priskaičiuotos nustačius deklaravimo neatitikimus, o taip pat ir sumos, dėl kurių pralaimimi ginčai su muitine, skaičiuojamos milijonais (žr. Muitinės veiklos ataskaitos apžvalga). Akivaizdu, kad išmanyti muitinės sritį verta. Tad kviečiame atnaujinti ir gilinti žinias jau š. m. birželio 17 d. 4-oje Muitinės praktikų konferencijoje! Dalyvavimas gyvai arba internetu. Leidinyje rasite turiningą konferencijos programą, informacija taip pat skelbiama www.lcpa.lt 

Muitinės veiklos ataskaitoje nurodyta, kad atliekant supaprastintus mokestinius patikrinimus daugiausiai neatitikimų nustatyta muitinės vertės srityje (priskaičiuota 3 mln. 747 tūkst. eurų). Muitinės vertės tema pateikiame Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) sprendimo apžvalgą ir taip pat domimės, su kokiais iššūkiais susiduria verslas kaimyninėje Ukrainoje. 

Iš pirmo žvilgsnio paprastų produktų klasifikavimas gali tapti ESTT dėmesio verta problema! Sužinokite, į ką svarbu atkreipti dėmesį klasifikuojant obliuotos medienos lentas suapvalintomis briaunomis. Tuo tarpu Lietuvos teismai sprendė ginčą dėl privačių tyrimų laboratorijų išvados tinkamumo, pagrindžiant prekių klasifikavimo kodą. Sužinosite, kokias sąlygas reikia išpildyti, kad tokios išvados būtų tinkamos. 

Taip pat rašome apie importo PVM skolą laikinojo įvežimo atveju, o poilsio pertraukėlei kviečiame susipažinti su Atstovų muitinėje internetinių kursų lektoriumi dr. Gediminu Valantiejumi.

Naudingų žinių ir, tikimės, iki greito susitikimo konferencijoje!
Enrika Naujokė

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį