Siuntų deklaravimo muitinei naujovės

2021-06-30

Liepos 1 d. pokyčiai svarbūs visiems, internetu įsigyjantiems daiktus iš trečiųjų šalių. Deklaruoti muitinei teks siuntas nepriklausomai nuo jų vertės, t.y. net ir kelių eurų vertės siuntas. Tai bus galima atlikti ir patiems, naudojantis savarankiško deklaravimo sistema, kai siuntos vertė neviršys 1000 Eur. Toks deklaravimas – ne vieno nuolatinio smulkių siuntų gavėjo laukta galimybė. Tačiau kokios siuntų gabentojų nuotaikos deklaravimo pokyčių išvakarėse? Apie tai ir kitas aktualias temas rasite čia, naujausiame Muitų teisė praktikams Nr. 97 numeryje.

Turinys

  • LR teisinės aktualijos: birželis 2021
  • ES aktualijos: birželis 2021
  • Mažaverčių siuntų deklaravimo pokyčiai ir bendradarbiavimo su muitine perspektyvos
  • Rekomendacinis prekės kodas verslo planavimui
  • Kilmės dokumentas siuntos padalijimo atveju (ES-Vietnamo LPS)
  • Eksporto AGREX ir importo AGRIM licencijos
  • Tarifinės pirmumo kvotos – kas žinotina verslui
  • Plieno produktų tarifinių kvotų taikymo ypatumai
  • Muitinės sandėlio aptarnavimo sutarties reikšmė taikant administracinę atsakomybę už sandėlio
    veiklos pažeidimus
  • Bylinėjimosi išlaidų atlyginimas administracinių nusižengimų bylose

Redaktorės žodis

Sveiki,

Liepos 1 d. pokyčiai svarbūs visiems, internetu įsigyjantiems daiktus iš trečiųjų šalių. Deklaruoti muitinei teks siuntas nepriklausomai nuo jų vertės, t.y. net ir kelių eurų vertės siuntas. Tai bus galima atlikti ir patiems, naudojantis savarankiško deklaravimo sistema, kai siuntos vertė neviršys 1000 Eur. Toks deklaravimas – ne vieno nuolatinio smulkių siuntų gavėjo laukta galimybė. Tačiau kokios siuntų gabentojų nuotaikos deklaravimo pokyčių išvakarėse?

Kita aktuali tema – tarifinės kvotos. Trims metams pratęstos verslo lenktynės dėl plieno produktams taikomų tarifinių pirmumo kvotų, kurios kartais išnaudojamos per vieną dieną! Kvotų temą įvairiais aspektais apžvelgiame net trijuose straipsniuose. Beje, abiem minėtomis temomis buvo skaitomi pranešimai ir diskutuojama šį mėnesį vykusioje 4-oje Muitinės praktikų konferencijoje. Jei nedalyvavote, turite galimybę pagilinti žinias žiūrėdami įrašus.

Dar viena aktualija – atnaujinta ES-Vietnamo lengvatinės prekybos sutarties gairė. Išaiškinta, kaip turi būti surašomas kilmės dokumentas siuntos padalijimo atveju. Tai naudinga informacija pagalvojimui dirbantiems ir su kitomis sutartimis. Kita klasikinė tema - tarifinis klasifikavimas. Planuojant importuoti naujus produktus svarbu teisingai nustatyti prekės kodą. Šiame darbe gali padėti muitinės teikiamos rekomendacijos.

Teismų praktikos rubrikoje – kintanti teismų praktika dėl muitinės sandėlio turėtoją atstovaujančio fizinio asmens administracinės atsakomybės. Taip pat priminimas, kad ginčai teisme yra nepigus „malonumas“, tad reikia gerai apgalvoti susijusias išlaidas ir jų atlyginimą laimėjimo ar pralaimėjimo atveju.

Kaip visuomet rasite ir daugiau informacijos. Linkime naudingų žinių ir, nepaisant visų šiemet „neatostogaujančių“ pokyčių, - vasariškai gražios liepos!

Enrika Naujokė

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį