Lašiukų katėms nuo erkių klasifikavimo motyvai

2021-04-30

Pavasariui aktualus klausimas teismų praktikoje: kaip klasifikuoti lašiukus nuo erkių katėms, o tiksliau - ar leidimas prekę pateikti rinkai kaip veterinarinį medikamentą reiškia, kad ji Kombinuotojoje nomenklatūroje gali būti klasifikuojama kaip medikamentas? Apžvelgiame ir dar vieną bylą, primenančią, kad muitinės procedūrų planavimo ir deklaravimo klaidos gali tapti brangiu „malonumu“. Lygiai taip pat, kaip ir atstovo muitinėje nepasirūpinimas tinkamu įgaliojimu atstovauti užsakovą. Tai ir daugiau aktualios informacijos rasite naujausiame Muitų teisė praktikams Nr. 95 numeryje kviečiame skaityti čia.

Turinys

  • LR teisinės aktualijos: balandis 2021
  • ES aktualijos: balandis 2021
  • Klaipėdos LEZ: laisvųjų zonų nauda verslui, veiklos standartai
  • Kavos pertraukėlė su ... Mette Werdelin Azzam
  • Privalomoji kilmės informacija – kas tai?
  • Nesuderintų taisyklių iššūkiai verslui
  • Sudėtinių produktų įvežimo reikalavimai
  • Lašiukų katėms nuo erkių klasifikavimas
  • Laikinasis įvežimas perdirbti: neteisingo reeksporto procedūros kodo pasekmės
  • Įgaliojimo atstovauti muitinėje nepateikimo pasekmės

Redaktorės žodis

Sveiki,

Su prekių kilme susiję teisiniai pasikeitimai nėra dažni, tačiau balandį jų buvo ne vienas! Dėmesį ypač patraukė Komisijos įgyvendinimo sprendimas atšaukti privalomosios kilmės informacijos (PKI) sprendimus JAV kilmės motociklams. Nutarėme pasidomėti, ar verslas Lietuvoje naudojasi PKI sprendimais ir apskritai daugiau apie juos sužinoti. Žiniomis maloniai sutiko pasidalinti kilmės ekspertė Mette Werdelin Azzam, su ja kviečiame susipažinti skaitant interviu.

Laisvųjų ekonominių zonų (LEZ) tema taip pat nėra dažna, tačiau ateityje jų svarba, matyt, tik augs – apie tokių zonų kūrimą uostuose plačiai buvo diskutuojama Jungtinėje Karalystėje, o pasauliniu mastu aktyviai veikia LEZ asociacija. Šia tema - interviu su Klaipėdos LEZ generaliniu direktoriumi Eimantu Kiudulu.

Pavasariui aktualus klausimas teismų praktikoje: kaip klasifikuoti lašiukus nuo erkių katėms, o tiksliau - ar leidimas prekę pateikti rinkai kaip veterinarinį medikamentą reiškia, kad ji Kombinuotojoje nomenklatūroje gali būti klasifikuojama kaip medikamentas? Apžvelgiame ir dar vieną bylą, primenančią, kad muitinės procedūrų planavimo ir deklaravimo klaidos gali tapti brangiu „malonumu“. Lygiai taip pat, kaip ir atstovo muitinėje nepasirūpinimas tinkamu įgaliojimu atstovauti užsakovą, žr. atsakymas į skaitytojo klausimą.

Rasite ir daugiau aktualios informacijos. Mūsų plačioje, gilioje ir kintančioje srityje būtina nuolat atnaujinti žinias, tad nepraleiskite dar vienos puikios progos tai padaryti! Kviečiame dalyvauti š. m. birželio 17 d. Vilniuje ir internetu vyksiančioje 4-oje Muitinės praktikų konferencijoje (programa šiame leidinio numeryje). O jeigu aktuali dvejopo naudojimo prekių tema - birželio 8 d. vyksiančiuose mokymuose.

Įdomaus ir naudingo skaitymo!
Enrika Naujokė

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį