Kombinuotoji nomenklatūra 2021

2020-08-31

Pasibaigus vasarai grįžtame į įprastą darbų eigą, kurioje – ir pasirengimas ateinančių metų pokyčiams. Šiais labai neramiais metais gera žinia, kad ne visur pokyčių daug – kasmet peržiūrima Kombinuotoji nomenklatūra keisis kaip niekada mažai, būsimus pakeitimus apžvelgia Muitinės departamento Muitų politikos skyriaus vyr. specialistės Eglė Pučkuvienė ir Virginija Dordzikienė.

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 87 kviečiame skaityti www.customsclearance.net/lt platformoje, kurioje rasite ir daugiau žinių – video kursus, leidinius, sąvokų paaiškinimus.

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga: rugpjūtis 2020
  • ES ir pasaulio aktualijos: rugpjūtis 2020
  • Kombinuotosios nomenklatūros 2021 m. redakcija - svarbesni pakeitimai
  • Perdirbimo procedūros: ekonominių sąlygų tikrinimas
  • Jūrų erdvėse išgautų produktų muitinis statusas bei jų kilmės nustatymas
  • Kaip Nyderlandų uostai ruošėsi Brexit
  • ES ir Ukrainos asociacijos susitarimas: praktinės įgyvendinimo ir jo įtakos Ukrainos muitų teisės aktams pamokos
  • Muitinės sprendimų užginčijimas dėl jų netinkamo motyvavimo
  • Terminai bylinėjimosi išlaidoms atlyginti mokestinių ginčų bylose
  • Deklaracijos 14 langelio duomenų taisymas po įforminimo

Redaktorės žodis

Sveiki,

pasibaigus vasarai grįžtame į įprastą darbų eigą, kurioje – ir pasirengimas ateinančių metų pokyčiams. Šiais labai neramiais metais gera žinia, kad ne visur pokyčių daug – kasmet peržiūrima Kombinuotoji nomenklatūra keisis kaip niekada mažai, būsimus pakeitimus apžvelgia Muitinės departamento Muitų politikos skyriaus vyr. specialistės Eglė Pučkuvienė ir Virginija Dordzikienė.

Kalbant apie būsimus pokyčius, tęsiame Brexit temą. Viena iš šalių, kurios uostais bus naudojamasi krovinių gabenimui iš/ į Jungtinę Karalystę per Lamanšo sąsiaurį, yra Nyderlandai. Nyderlandų muitinė pagarsėjusi kaip viena moderniausių muitinės administracijų pasaulyje, tad turbūt bus įdomu sužinoti, kaip uostuose vyko pasirengimas Brexit. Beje, ir kitos mums artimos šalies muitinės administracijoje vyksta svarbūs pokyčiai – pagal asociacijos susitarimą su ES, į Ukrainos muitų teisę perkeliamos Sąjungos muitinės kodekso nuostatos. Darbus buvo numatyta atlikti iki š. m. rugsėjo 1 d., sužinokite, ar pavyks juos atlikti laiku.

Grįžtant prie kasdieniškesnių temų, skaitydami rasite atsakymus į šiuos klausimus: Ar gali būti taisomi muitinės deklaracijos 14 langelio duomenys ir kokiais atvejais? Kada atliekamas ekonominių sąlygų tikrinimas, kai kreipiamasi dėl leidimo laikinam įvežimui perdirbti? Advokatas dr. Gediminas Valantiejus šiame leidinio numeryje apžvelgia keletą aktualiai išnagrinėtų bylų ir atkreipia dėmesį į tai, kad muitinės sprendimai gali būti užginčijami dėl jų netinkamo motyvavimo, bei, jei laimite mokestinio ginčo bylą, kada turėtų būti pateikiami prašymai bylinėjimosi išlaidoms atlyginti.

Rasite ir daugiau aktualios informacijos: kaip apibrėžiama jūrų erdvė, esanti ES muitų teritorijos dalimi, ir kokie yra prekių kilmės taisyklių taikymo ypatumai jūrų erdvėse išgautiems produktams; bei, žinoma, kas mėnesį apžvelgiamas ES ir pasaulio aktualijas bei nacionalinius teisinius pakeitimus.

Visuomet laukiame Jūsų atsiliepimų ir pasiūlymų el. paštu projects@muita.lt. Taip pat kviečiame pasidalinti mintimis, nuomone parašant komentarą prie Jums aktualaus straipsnio www.customsclearance.net/lt.

Įdomaus ir naudingo skaitymo!

Enrika Naujokė

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį