Interviu su Sąjungos muitinės kodeksą rengusiu ekspertu

2022-08-09

Jeigu turėtumėte galimybę pasikalbėti su ekspertu, rengusiu Sąjungos muitinės kodeksą (SMK), ko paklaustumėte? Klausimai, kuriuos mes uždavėme: Kokie Jūsų pasiūlymai yra įtraukti į SMK? Kuo ypač didžiuojatės? Ką buvo galima padaryti kitaip? Ką patartumėte besinaudojantiems SMK? Ir daugiau! Čiupkite puodelį kavos ir mėgaukitės įdomiu pokalbiu su Michael Lux, kurį rasite naujausiame „Muitų teisė praktikams“ numeryje!

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 110 elektroninę versiją skaitykite paspaudę čia (nuorodoje taip pat rasite nemokamą leidinio pdf versiją). 

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 110 turinys

  • Pokalbis su ekspertu, rengusiu Sąjungos muitinės kodeksą
  • Lietuviška „Baltic Master“ byla Teisingumo teisme: vertės tema
  • Muitinės tarpininko profesija: nacionaliniai ypatumai ES
  • Administracinė nuobauda: vežėjo gabenamų prekių konfiskavimas
  • Laikinojo saugojimo pažeidimo mokestinės pasekmės
  • Ko tikėtis ir kaip elgtis muitinio patikrinimo metu?
  • Prekių iš specialiųjų fiskalinių teritorijų įvežimas
  • Ir daugiau!

Detaliau apie temas, kuriomis rašome

Ne mažiau dėmesį traukiančios - prekių muitinio vertinimo peripetijos Europos teismuose. Juo labiau, kad ginčas kilo Lietuvoje. Byla, pirma pabuvojusi Europos Žmogaus teisių teisme, birželį sulaukė ESTT sprendimo. Šaldymo įrenginių gamintojo „Baltic Master“ pavadinimas ne tik plačiai nuskambėjo muitinės ekspertų rate, bet, manoma, užims ir reikšmingą vietą muitinio vertinimo aiškinimo istorijoje.

Kitame straipsnyje kviečiame pakeliauti ir pasižvalgyti, kaip dirba muitinės tarpininkai keliose ES šalyse - Bulgarijoje ir Graikijoje. Pamąstymui siūlome ne vieną aspektą, pavyzdžiui, profesinių standartų temą, ar profesija turi būti reguliuojama, kaip ji keičiasi bėgant laikui.

Taip pat tęsiame anksčiau pradėtas temas apie laikinojo saugojimo procedūros pažeidimo pasekmes bei, ko tikėtis ir kaip elgtis muitinio patikrinimo metu. Paliečiame ir muitinės deklaracijos pildymo temą atsakydami į klausimą dėl prekių importo iš Kanarų salų. Bei pabrėžiame teisingo prekių deklaravimo svarbą, atkreipdami dėmesį, kad administracinė nuobauda gali būti aukštos vertės prekių konfiskavimas, o tokio muitinės sprendimo teisingumas buvo patvirtintas ir teisme.

Dalyvavusiems 6-oje Muitinės praktikų konferencijoje bus malonu prisiminti, o nedalyvavusiems – įdomu sužinoti, apie ką buvo kalbėta ir kas akcentuota konferencijos metu. Beje, jau galite pasižymėti ir sekančios konferencijos datą, tai š. m. gruodžio 8 d., konferencija vyks Vilniuje ir internetu.

Norėtumėte turėti internetinę prieigą prie visų „Muitų teisė praktikams“ straipsnių (nuo 2012 m.) ir kiekvieną mėnesį gauti naują numerį? Informaciją apie prenumeratą rasite čia.

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį