Importo mokesčių grąžinimo atvejai

2021-03-31

Kovą prisiminėme „senus“ laikus, nes dėl muitinės sistemų griūties teko dirbti „popieriniu“ būdu. Geroji pusė – įvertinome, kaip sistemos palengvino ir pakeitė darbą! Apie vieną iš tokių naudingų muitinės sistemų, skirtų muitinės mokesčių apskaitai ir kontrolei, naujausiame Muitų teisė praktikams Nr. 94 numeryje rašo Muitinės departamento Mokesčių administravimo skyriaus specialistai. Šio skyriaus specialistams taip pat dėkojame už atsakymą į klausimą, kokiais atvejais yra galimybė susigrąžinti importo mokesčius, jeigu importuota prekė yra eksportuojama. Visą leidinio numerį, kuriame rasite daugiau aktualių temų, kviečiame skaityti čia.

Turinys

  • LR teisinės aktualijos: kovas 2021
  • ES aktualijos: kovas 2021
  • Muitinės mokesčių apskaitos sistema (MAKIS). Naujas funkcionalumas!
  • Muitų teisė: tarptautiškumo kontekstas
  • ES ir JK LPS: lengvatinė kilmė ir prekių grąžinimas
  • Biuro mašina ar tikrinimo įrankis?
  • Prekių klasifikavimo teisingumo įrodinėjimo procedūriniai klausimai
  • Administracinė atsakomybė už apribojimų ir draudimų pažeidimus
  • Atstovavimas muitinei tikrinant prekes
  • Importo mokesčių grąžinimo atvejai

Redaktorės žodis

Sveiki,

Kas svarbiau – geras klausimas ar geras atsakymas? Neatsakysiu, tačiau ačiū naujai startavusių internetinių Atstovo muitinėje kursų dalyviui už gerą klausimą „Ar muitinės formalumai ir kitose šalyse tokie patys?“. Šia tema savo asmenine patirtimi dalinasi dvi kursų lektorės – Monika Bielskienė ir Milda Stravinskė, įžangoje pabrėždamos, kad muitų teisė, visų pirma, yra tarptautinės prekybos „palydovė“, tad tarptautinis kontekstas ir tarptautinis bendradarbiavimas, bendrų taisyklių, susitarimų ir požiūrių paieška yra neišvengiami. 

Kovą prisiminėme „senus“ laikus, nes dėl muitinės sistemų griūties teko dirbti „popieriniu“ būdu. Geroji pusė – įvertinome, kaip sistemos palengvino ir pakeitė darbą! Apie vieną iš tokių naudingų muitinės sistemų, skirtų muitinės mokesčių apskaitai ir kontrolei, rašo Muitinės departamento Mokesčių administravimo skyriaus specialistai. Šio skyriaus specialistams taip pat dėkojame už atsakymą į klausimą, kokiais atvejais yra galimybė susigrąžinti importo mokesčius, jeigu importuota prekė yra eksportuojama.

Mėgstantiems skaityti teismų praktiką – trijų įdomių bylų apžvalgos. Dažnai ginčų objektu tampančia prekių klasifikavimo tema ir gana reta administracinių nuobaudų taikymo dėl apribojimų ir draudimų pažeidimo tema. Pastarosios bylos apžvalgoje be kita ko aptariama, kuomet atsakomybė kyla būtent muitinės tarpininkui. 

Ir tai dar ne viskas! Rasite teisines aktualijas. Sužinosite, ar grąžinant ES lengvatinės kilmės prekes iš Jungtinės Karalystės galima pasinaudoti muito lengvata. Bei pateiktas atsakymas į klausimą: "Kas gali atstovauti muitinei tikrinant prekes?".

Įdomaus ir naudingo skaitymo!
Enrika Naujokė 

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį