Importo ir eksporto iššūkiai žiedinėje ekonomikoje

2022-09-02

Neatskiriama ateities tema tapo „žiedinė ekonomika“, kuri pakeis ir nemažai muitinės reikalavimų. Dabar gyvename ekonominiame „imk (gamtos išteklius)-vartok-išmesk“ modelyje. Ateityje gyvensime žiedinėse ekonomikose, kai daiktai bus projektuojami taip, kad nebūtų ką išmesti – daiktus bus galima pakartotinai naudoti, atnaujinti, perdaryti, perdirbti. Tai, kas šiandieną dar yra „atlieka“, rytoj bus „išteklius“. Tačiau tai kelia begalę teisinių iššūkių prekės klasifikavimo, kilmės, vertės ir kitais klausimais. Sužinokite daugiau skaitydami naujausią „Muitų teisė praktikams“ numerį.

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 111 elektroninę versiją skaitykite paspaudę čia (nuorodoje taip pat rasite nemokamą leidinio pdf versiją). 

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 111 turinys

  • ES ir LR teisinės bei kitos aktualijos
  • BAD 1 langelio 2 skilties pildymas (deklaracijos rūšis)
  • Importo ir eksporto iššūkiai žiedinėje ekonomikoje
  • Interviu su Amazon EU prekybos atitikties vadovu
  • Dilema muitinės sandėliams: priimamų prekių tikrinimas
  • Informacinės sistemos ir muitinis įvertinimas

Detaliau apie temas, kuriomis rašome

Smagus klausimas rugsėjo 1-osios proga! Ką turi bendro A, B, C, D, E, F… ir muitinė? Taip, labai daug! Nes muitinės kalba – tai kodų kalba. Pavyzdžiui, deklaracijoje nurodžius „A“ kaip papildomą deklaracijos rūšį, informuojame muitinę, kad teikiame standartinę deklaraciją. Daugiau apie šiuos kodus bus įdomu paskaityti ne tik pradedantiesiems, bet ir patyrusiems - diegiant elektronines sistemas kodų atsiras daugiau.

Netikintiems stebuklais - tikra istorija. Apie tai, kaip degtinė vandeniu pavirto ir tai nutiko ne bet kur, o laikinojo saugojimo/ muitinės sandėlyje! Muitinė, atlikusi sandėlio patikrinimą nustatė, kad sandėlio apskaitos registruose – degtinė, faktiškai degtinės buteliuose – vanduo, buteliai nepažeisti. Ar privalėjo sandėlis „degustuoti“, ką priima, o to nepadaręs – privalo sumokėti importo mokesčius? Atsakymą rasite teismų praktikos rubrikoje.

Iš ties, muitinės (prekybos) atitikties sritis – kaip didelis „minų“ laukas, kuriame net ekspertai negali jaustis visiškai saugiai. O jeigu dar įmonės veiklos mastai tokie, kad juos sunku suvokti, kaip tuomet užtikrinti atitiktį? Apie tai kalbame su Amazon EU prekybos atitikties vadovu.

Minėtame interviu – ir žvilgsnis į ateitį bei ateities technologijas. Kita neatskiriama ateities tema tapo „žiedinė ekonomika“, kuri pakeis ir nemažai muitinės reikalavimų. Dabar gyvename ekonominiame „imk (gamtos išteklius)-vartok-išmesk“ modelyje. Ateityje gyvensime žiedinėse ekonomikose, kai daiktai bus projektuojami taip, kad nebūtų ką išmesti – daiktus bus galima pakartotinai naudoti, atnaujinti, perdaryti, perdirbti. Tai, kas šiandieną dar yra „atlieka“, rytoj bus „išteklius“. Tačiau tai kelia begalę teisinių iššūkių prekės klasifikavimo, kilmės, vertės ir kitais klausimais. Kviečiame skaityti apie prekės kelionę žiedinėje ekonomikoje.

Kaip visuomet, rasite ir daugiau informacijos.

Norėtumėte turėti internetinę prieigą prie visų „Muitų teisė praktikams“ straipsnių (nuo 2012 m.) ir kiekvieną mėnesį gauti naują numerį? Informaciją apie prenumeratą rasite čia.

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį