Muitų teisė praktikams

ES ir JK prekybos ir bendradarbiavimo susitarimas

2020-12-31

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 91 pagrindinė tema - prekybos ir bendradarbiavimo susitarimas, dėl kurio pastarosiomis dienomis vis tik pavyko susitarti Europos Sąjungai ir Jungtinei Karalystei ir kuris bus laikinai taikomas jau nuo 2021 m. sausio 1 d.

Leidinį kviečiame skaityti www.customsclearance.net/lt platformoje, kurioje rasite ir daugiau žinių – video kursus, leidinius, sąvokų paaiškinimus.

Turinys

 • LR teisinės aktualijos: gruodis 2020
 • ES aktualijos: gruodis 2020
 • ES ir JK prekybos susitarimas: jokių muitų kilmę turinčioms prekėms
 • ES ir JK LPS: Kas yra eksportuotojo registracijos Nr.? (1 dalis)
 • Unikali Šiaurės Airijos situacija: JK ir ES muitų teisė
 • Incoterms® 2020 sąlygų apžvalga (II dalis)
 • Tarptautinės importo/ eksporto dienos Maskvoje
 • Muitinės duomenys - lobynas skaitmenizavimui
 • Kaip technologijos padeda laikytis muitinės reikalavimų
 • Tranzito procedūros netinkamo užbaigimo mokestinės pasekmės
 • Mažesnės nei numatyta administracinės nuobaudos skyrimas už muitų teisės aktų pažeidimus

Redaktorės žodis

Sveiki,

Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimas, dėl kurio pastarosiomis dienomis vis tik pavyko susitarti Europos Sąjungai ir Jungtinei Karalystei, bus laikinai taikomas jau nuo 2021 m. sausio 1 d. – tai šventinė dovana verslui, skaičiavusiam dėl importo muitų išaugsiančius kaštus. Kita vertus, tai žinia, kad švęsti laiko yra mažai, nes būtina skubiai keisti planus prisitaikant prie naujo reguliavimo. Apžvelgiame, kas keičiasi, ir kviečiame nelaukiant kito leidinio numerio sekti naujienas aktualiai publikuojamose apžvalgose*.

Su kuo daugiau laisvųjų prekybos sutarčių verslas dirba, tuo daugiau reikalavimų tenka atitikti ir, žinoma, tuo aukštesnė klaidų rizika. Muitinės rizikos sričių apskritai daug, kaip gerai matome kiekviename leidinio numeryje apžvelgiamoje teismų praktikoje. Tad įmonėms kyla klausimas: gal „vaistas“ nuo rūpesčių - nauji technologiniai sprendimai? Įžvalgomis šia tema dalijasi muitinės duomenų ir procesų skaitmenizavimo specialistės iš Vokietijos ir Airijos.

Incotems® sąlygos – svarbi prekių pardavimo sutarties dalis, be kita ko apsprendžianti, kas atsako už muitinės formalumų atlikimą (pardavėjas ar pirkėjas) ir įtakojanti muitinio įvertinimo sprendimus. Ankstesniame numeryje pradėtą šių sąlygų apžvalgą tęsia Halina Černiauskienė, Muitinės atašė LR diplomatinėje atstovybėje Rusijoje. Gerb. Halina taip pat apžvelgia Rusijos importo/ eksporto tendencijas, apie kurias kalbėta lapkritį Maskvoje vykusiame forume.

Rasite ir daugiau žinių - įdomaus, naudingo skaitymo.

Gražių šventinių dienų!
Enrika Naujokė

*Nuo 2021.01.01 leidinys „Muitų teisė praktikams“ perkeliamas į www.customsclearance.net platformą (straipsniai www.muita.lt svetainėje nebebus talpinami). Nauja galimybė! Būkite pirmi gavę informaciją apie naujai paskelbtas muitinės srities žinias - užsiregistravę platformoje pažymėkite, kad norite gauti naujienlaiškį ir pasirinkite pageidaujamą jo gavimo dažnumą.

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį