Atsakomybė už muitinės formalumų pažeidimus - aktualijos

2023-01-05

Teismų praktika atskleidžia verslo rizikas ir padeda mokintis iš kitų sėkmių ar nesėkmių. Vienas kebliausių šiai dienai klausimų – dvejopo naudojimo prekės, jų klasifikavimas, paskirties įrodinėjimas, atsakomybė už pažeidimus. Temą aktualiame leidinio "Muitų teisė praktikams numeryje" nagrinėja dr. Gediminas Valantiejus. Vienas įdomiausių (ir nemažiau keblus) klausimų, bent jau besidomintiems muitinio įvertinimo tema – Hamamatsu bylos baigtis Vokietijos teismuose. Teismo sprendimo svarbesnius aspektus straipsnyje apžvelgia Jovita Mikšienė. Apie naudojimosi tarifinėmis kvotomis riziką rašo Jurgita Stanienė, apžvelgdama aktualų Vilniaus apygardos teismo sprendimą.

Siekiantiems žvelgti plačiau - į naujus metus žengiame su temomis, kurios neišvengiamai taps vis aktualesnės kiekvienam muitinės atitikties ekosistemos (ar kaip kitaip pavadinsime sistemą, kurioje kartu veikiame) nariui - tvarumas, žaliasis kursas. Kaip konkrečiai tai įtakos su muitine susijusią veiklą? Kviečiame skaityti apie bankų vaidmenį tiekimo grandinės tvarumo transformacijoje ir Europos žaliąjį kursą. Pastarąja tema skaitytas pranešimas ir 7-oje Muitinės praktikų konferencijoje, pateikiame konferencijos apžvalgą.

Dar viena tema, kurios svarba ateityje augs – ES muitinės vienas langelis. Apžvelgiame koncepciją, planus, praktinį įgyvendinimą, aktualų reglamentą ir susijusius aktualius Sąjungos muitinės kodekso pakeitimus.

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 115 elektroninę versiją skaitykite paspaudę čia (nuorodoje taip pat rasite nemokamą leidinio pdf versiją). 

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 115 turinys

  • Tvarumas tiekimo grandinėje ir bankų vaidmuo
  • Europos žaliasis kursas: iššūkiai ir galimybės
  • ES muitinės vienas langelis, SMK pakeitimai
  • Susiję asmenys ir prekių muitinės vertės tikslinimas
  • Dvejopo naudojimo prekės – teismų praktika
  • Naudojimosi tarifinėmis kvotomis rizika
  • Administracinių nusižengimų aktualijos
  • 7-osios Muitinės praktikų konferencijos apžvalga

Norėtumėte turėti internetinę prieigą prie visų „Muitų teisė praktikams“ straipsnių (nuo 2012 m.) ir kiekvieną mėnesį gauti naują numerį? Informaciją apie prenumeratą rasite čia.

Atgal