Antidempingo pavojai: ginčas vertas 0,5 mln!

2020-11-30

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 90 teismų praktikos rubrikai parinkome aktualias bylas akcizo apskaičiavimo, tranzito ir antidempingo temomis. Vienoje jų – ginčas vertas net 0,5 mln. Eur!

Leidinį kviečiame skaityti www.customsclearance.net/lt platformoje, kurioje rasite ir daugiau žinių – video kursus, leidinius, sąvokų paaiškinimus.

Turinys

  • LR teisinės aktualijos: lapkritis 2020
  • ES aktualijos: lapkritis 2020
  • Supaprastinimai, taikomi įforminant arba užbaigiant Sąjungos tranzito procedūrą: apžvalga, pažeidimai
  • Brexit: pašto siuntų deklaravimas muitinei
  • Muitinis įvertinimas - techninė, bet kritinė muitinės tema
  • Sandorių kainodara: suprasti tarptautinių firmų praktiką
  • Vandens pypkių tabako apmokestinimas akcizu
  • Muitinės sandėlio turėtojo mokestinė atsakomybė už tranzitu gabenamas prekes
  • Antidempingo muitus nustatančių ES reglamentų ginčijimo sąlygos

Redaktorės žodis

Sveiki,

Kaip ne tik naudingai, bet ir įdomiai praleisti laiką karantino metu? Artėja net du puikūs renginiai – 2020.12.10 Muitinės praktikų konferencija (beje, už vieno dalyvio mokestį gali internetu dalyvauti neribotas skaičius įmonės darbuotojų!) ir 2020.12.16 Muitinės praktikų asociacijos tarptautinio leidinio autorių susitikimas, kuriame – pažintis su knygų muitinės tema autoriais iš įvairių pasaulio šalių (nemokamas vebinaras). Kviečiame dalyvauti!

Be abejo, tikimės, kad ir skaitant šį leidinio numerį laikas bus turiningas :-) Planuojate siųsti siuntą į Jungtinę Karalystę arba iš ten ją gauti? Milda Stravinskė, AB Lietuvos paštas, informuoja, kas žinotina apie Brexit ir vėlesnius su PVM susijusius pasikeitimus 2021 m. Atliekate nemažai tranzito procedūrų? Supaprastinimai gali padėti sutaupyti laiko ir finansinių išteklių – apie juos rašo Birutė Grigaitienė, Klaipėdos teritorinė muitinė, kartu atkreipdama dėmesį į klaidas, daromas naudojantis jau gautu leidimu.

Muitinio įvertinimo tema – kietas riešutėlis! Šiai temai skiriame du straipsnius, kuriuose apžvelgiama tiek muitinio įvertinimo vystymosi raida ir svarba įvairiose srityse (muito, PVM ir akcizo apskaičiavimas, kilmės taisyklių taikymas, importo kvotų naudojimas ir kt.), tiek gilinamasi į vieną iš sudėtingų sričių – muitinio įvertinimo (ne)suderinamumą su sandorių kainodara pajamų mokesčio tikslais.

Teismų praktikos rubrikai parinkome aktualias bylas akcizo apskaičiavimo, tranzito ir antidempingo temomis. Jonas Sakalauskas, advokatų kontora „AAA Law“, parengė Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimo santrauką dėl importuojamo vandens pypkių tabako apmokestinimo akcizu.  Dr. Gediminas Valantiejus pristato aktualią Lietuvos teismų praktiką ginče dėl atsakomybės nustačius tranzitu gabenamų prekių trūkumą ir apžvelgia 0,5 mln. Eur vertą ginčą dėl antidempingo muito.

Gero skaitymo, naudingų žinių ir gražaus artėjančio šventinio laikotarpio!

Enrika Naujokė

Atgal

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite nemokamą informacinį leidinį, skirtą importuotojams ir eksportuotojams!

Pažymėkite laukelį
Klaida. Neteisingas el. pašto adresas arba toks el. pašto adresas jau registruotas. Pažymėkite laukelį