PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Teismų praktika aiškinant muitų teisės taikymą

Print 2018-04-30

Norint, kad žmogus geriau suprastų ir įsimintų, reikia papasakoti su norimomis perteikti žiniomis susijusią istoriją. Kiekviena byla, nagrinėta teisme yra atskira muitų teisės aktų taikymo istorija, su savo neretai įtemptu siužetu ir įvairiausiais veikėjais – geriečiais, blogiečiais, apgavikais, teisuoliais ir nukentėjusiaisiais. Ir, kaip gerame trileryje, pradėdami skaityti bylą, nežinome kuris yra kuris ir kaip istorija užsibaigs!

Muitų teisė praktikams Nr. 61 skaitykite www.muita.lt/lt/p/e-leidinys#journal=66&keyword=0 

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga 2018.03.15 - 2018.04.14
  • ES ir pasaulio aktualijos 2018.03.15 - 2018.04.14
  • Specialiosios procedūros ir prekių kilmės dokumentai
  • Dvejopos paskirties ir strateginės prekės: teismų praktika
  • Lengvatinė prekės kilmė: kodėl ja nesinaudojama?
  • Prekių klasifikavimas: SS ir KN pastabų reikšmė
  • Teismo sprendimo teisėtumas ir pagrįstumas. Prekių klasifikavimas
  • Teisingumo grimasos: žalingos pasekmės vs. nuobaudos dydis

Redaktorės žodis

Sveiki,

teisės aktai yra universalūs, o praktikoje kiekviena situacija turi savo ypatumų. Ne veltui atsirado posakis „teorija - sau, praktika – sau“. Kilus ginčui skaitydamos tuos pačius teisės aktus, ginčo šalys siekia įrodyti kiekviena savo teisumą. Todėl neapsieinama be teismų, kurie išaiškina, kaip konkrečioje situacijoje turėtų būti taikomi teisės aktai.

Sakoma, kad norint, jog žmogus geriau suprastų ir įsimintų, reikia papasakoti su norimomis perteikti žiniomis susijusią istoriją. Kiekviena byla, nagrinėta teisme yra atskira muitų teisės aktų taikymo istorija, su savo neretai įtemptu siužetu ir įvairiausiais veikėjais – geriečiais, blogiečiais, apgavikais, teisuoliais ir nukentėjusiaisiais. Ir, kaip gerame trileryje, pradėdami skaityti bylą, nežinome kuris yra kuris ir kaip istorija užsibaigs. Šiame numeryje rasite ne vieną tokią istoriją!

Dėkojame leidinio svečiams Aušrelei Zarakauskaitei, Muitinės departamento Muitų politikos skyriaus vyr. inspektorei ir Reginai Derkintytei-Kaupienei, advokatų kontoros AVERUS partnerei, advokatei už jų parengtus aktualius straipsnius, o skaitytojams linkime -

Įdomaus ir naudingo skaitymo!

Enrika Naujokė