Teisinės naujovės lengvatinės prekių kilmės ir eksporto kontrolės srityse

2021-09-30

Rugsėjį - net keletas svarbių teisinių naujovių lengvatinės prekių kilmės ir eksporto kontrolės srityse. Rašome apie Visos Europos ir Viduržemio jūros regiono lengvatinių kilmės taisyklių taikymo pasikeitimus ir įsigaliojusį naują reglamentą, nustatantį Sąjungos dvejopo naudojimo prekių kontrolės režimą. Apie tai ir daugiau straipsnių aktualiomis temomis kviečiame skaityti čia, naujausiame, šventiniame, 100-jame leidinio "Muitų teisė praktikams" numeryje.

Turinys

 • Autorių ir skaitytojų mintys, palinkėjimai
 • LR teisinės aktualijos: rugsėjis 2021
 • ES aktualijos: rugsėjis 2021
 • Visos Europos ir Viduržemio jūros regiono (PEM) lengvatinių kilmės taisyklių taikymo
  pasikeitimai nuo 2021 rugsėjo 1 d.
 • Dvejopo naudojimo prekės: kas keičiasi įsigaliojus naujam reglamentui?
 • Skaitmeninis mąstymas – kas gi tai? Ar jo reikia muitinės specialistui?
 • Muitų tarifų pokyčių planavimas: suspendavimas
 • Prekybos apsaugos priemonės: ką turi žinoti importuotojai ir eksportuotojai
 • Gyvūninių maisto produktų importas draudžiamas, jei nėra „likučių plano“ - kas tai?
 • Tinkamas importo akcizų administratorius teismų praktikos vertinimu: VMI ar muitinė?

Redaktorės žodis

Mieli skaitytojai, autoriai, redaktoriai,

pirmojo numerio jaudulys ir nerimas – kaip bus sutiktas, ar bus naudingas, įdomus, ar bus ką ir kam kiekvieną mėnesį rašyti – dar nepasimiršo, o štai mūsų besidalinančioje ir vis turtingesnėje žiniomis leidinio bendruomenėje jau džiaugiamės 100-uoju numeriu! Kviečiame stabtelėti šventinei minutei skaitant mintis, palinkėjimus šia proga. 

Rugsėjį - net keletas svarbių teisinių naujovių lengvatinės prekių kilmės ir eksporto kontrolės srityse. Rašome apie Visos Europos ir Viduržemio jūros regiono lengvatinių kilmės taisyklių taikymo pasikeitimus ir įsigaliojusį naują reglamentą, nustatantį Sąjungos dvejopo naudojimo prekių kontrolės režimą.

„Teismų praktikos“ rubrikoje – klausimas kas tuo atveju, kai importuotos akcizais apmokestinamos prekės buvo perdirbtos ir eksportuotos, turėtų svarstyti atleidimo nuo akcizo klausimą: VMI ar muitinė? Kitas įdomus klausimas „Klausimų - atsakymų“ rubrikoje: kas yra gyvūninių maisto produktų „likučių planas“, be kurio draudžiama importuoti prekes?

Taip pat primename, kad netrukus bus paskelbti prašymai dėl muitų suspendavimų, kuriuos verta reguliariai peržiūrėti. Kviečiame sužinoti apie naujus eksporto į ES subsidijavimo būdus (straipsnyje apie prekybos apsaugos priemones). Bei pagalvoti apie... skaitmeninį mąstymą, kurio reikia kiekvienam muitinės specialistui.

Įdomaus skaitymo ir naudingų žinių! 
Enrika Naujokė