Rinkos priežiūra: reikalavimai importuojamoms prekėms

2021-08-31

Su JAV muitinės specialistu įsikalbėjome apie netarifinį reguliavimą. Jo vertinimu, apie 70 JAV institucijų bendradarbiauja su muitine, kuri atlieka įvežamų ir išvežamų prekių kontrolę. Su kiek institucijų tenka muitinei dirbti Lietuvoje – tema ateičiai, o šiame leidinio numeryje kviečiame daugiau sužinoti apie Lietuvos muitinės bendradarbiavimą su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba bei kokios rizikos verslui kyla iš teisės aktų, kurių įgyvendinimu rūpinasi ši tarnyba. Šia ir kitomis aktualiomis temomis kviečiame skaityti čia, naujausiame Muitų teisė praktikams Nr. 99 numeryje.

Turinys

 • LR teisinės aktualijos: rugpjūtis 2021
 • ES aktualijos: rugpjūtis 2021
 • Pavojingas gaminys: išleisti į laisvą apyvartą draudžiama
 • CE ženklinimas: reikalavimai, importuotojo atsakomybė, veiksmai neatitikties atveju
 • Kas keistina teisiniame reguliavime bei verslo ir muitinės bendradarbiavime?
 • Gamybos operacijos ir prekių lengvatinė kilmė
 • Prekių kilmės taisyklių reikšmė iš ES muitų teritorijos išvežtų ir pakartotinai į ją įvežtų prekių
  apmokestinimui: teismų praktikos požiūris
 • Prekės išgabentos iš muitinės sandėlio: ką bendro turi sandėlio savininkas su tranzito procedūros
  tinkamu užbaigimu?
 • 4-osios Muitinės praktikų konferencijos apžvalga

Redaktorės žodis

Sveiki,

su JAV muitinės specialistu įsikalbėjome apie netarifinį reguliavimą. Jo vertinimu, apie 70 JAV institucijų bendradarbiauja su muitine, kuri atlieka įvežamų ir išvežamų prekių kontrolę. Su kiek institucijų tenka muitinei dirbti Lietuvoje – tema ateičiai, o šiame leidinio numeryje kviečiame daugiau sužinoti apie Lietuvos muitinės bendradarbiavimą su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba bei kokios rizikos verslui kyla iš teisės aktų, kurių įgyvendinimu rūpinasi ši tarnyba.  

Teismų praktikos rubrikoje teisininkai apžvelgia muitinės sandėlio savininko atsakomybės, susijusios su išgabentų prekių tranzito procedūros užbaigimu, aspektus, taip pat atkreipia dėmesį į ES lengvatinę kilmę turinčių eksportuotų prekių grąžinimo problematiką. Prekių kilmės taisyklės - viena iš sudėtingų muitinės srities temų, tad kviečiame pagilinti žinias skaitant apie tai, kuomet gamybos operacijos yra pakankamos, kad prekės galėtų įgyti kilmę.

Skaitytojai, tikime, kad pritars, jog žinių gilinimas ir su muitinės formalumais susijusių procesų tobulinimas turi vykti nuolat, nes dirbame nuolat kintančioje teisinėje ir verslo aplinkoje. Tad visi – tiek verslo, tiek muitinės atstovai, turime sau kelti klausimus, ką galime daryti geriau, kitaip, kokių žinių dar trūksta. Šiuos klausimus taip pat nuolat kelia Muitinės praktikų konferencijas rengianti Muitinės praktikų asociacija. Kviečiame skaityti asociacijos nario advokato Eligijaus Vinckaus mintis šia tema. O taip pat apžvelgiame š.m. birželį vykusią konferenciją ir kviečiame pasižymėti būsimos konferencijos datą – 2021.12.02.

Kaip visuomet – įdomių ir naudingų žinių skaitant šį leidinio numerį! O Jūsų komentarai, klausimai laukiami el. p. projects@muita.lt 

Enrika Naujokė