PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Tarptautinės prekybos apribojimai ir draudimai

Print 2018-03-31

Tarptautinė prekyba gali tapti pagrindu kilti kariniams konfliktams, skaitykite apie “konfliktines“ žaliavas, bei sudaryti sąlygas ginkluotei (cheminiai, biologiniai, kiti ginklai) kurti, įsigyti ir tobulinti. Todėl tarptautinės kontrolės objektas - visa tiekimo grandinė, kurioje svarbų vaidmenį atlieka logistikos įmonės. Būtent šių įmonių dėmesį į rizikas, susijusias su dvejopos (civilinės ir karinės) paskirties prekių tranzitu ir perkrovimu, atkreipia Muitinės departamento Muitinės procedūrų skyriaus viršininko pavaduotojas Rolandas Jurgaitis.

Muitų teisė praktikams Nr. 60 skaitykite www.muita.lt/lt/p/e-leidinys#journal=65&keyword=0

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga 2018.02.15 - 2018.03.28
  • ES ir pasaulio aktualijos 2018.02.15 - 2018.03.14
  • Muitinė tarptautinėje prekyboje inovatyviam ir moderniam verslui
  • Logistų dėmesiui: dvejopos paskirties prekių tranzitas ir perkrovimai
  • Muitinės ir verslo atstovų susitikimas: muitinės įgyvendinami pokyčiai
  • "Konfliktinių" žaliavų importas
  • Atsakomybė už dvejopos paskirties prekių reguliavumo pažeidimą
  • Prekių klasifikavimo principai
  • Kokios naujienos dėl Brexit?

Redaktorės žodis

Sveiki,

tarptautinės prekybos pasaulis neramus (ar kada buvo ramus?). Kyla prekybiniai konfliktai - JAV įvedė muitus plienui ir aliuminiui, kitos šalys imasi atsakomųjų veiksmų. Tai taikūs nesutarimai, tačiau prekyba gali tapti pagrindu kilti ir kariniams konfliktams, skaitykite apie “konfliktines“ žaliavas, bei sudaryti sąlygas ginkluotei (cheminiai, biologiniai, kiti ginklai) kurti, įsigyti ir tobulinti. Todėl tarptautinės kontrolės objektas - visa tiekimo grandinė, kurioje svarbų vaidmenį atlieka logistikos įmonės. Būtent šių įmonių dėmesį į rizikas, susijusias su dvejopos (civilinės ir karinės) paskirties prekių tranzitu ir perkrovimu, atkreipia Muitinės departamento Muitinės procedūrų skyriaus viršininko pavaduotojas Rolandas Jurgaitis.

Prekybos apribojimai ir draudimai, nors ir pagrindinė, bet ne vienintelė šio numerio aktuali tema - apžvelgiami muitinės įgyvendinami pokyčiai, Brexit aktualijos, naujausia teismų praktika klasifikuojant prekes. Tarptautinės prekybos sritis labai dinamiška. Atliepiant darbo rinkos poreikius įsteigtas Tarptautinio verslo ir muitinės logistikos centras, kuruojantis 2017 m. Mykolo Romerio universiteto sukurtas bakalauro ir magistro studijų programas, kurias pristato dr. Alfonsas Laurinavičius.

Linkime įdomaus ir naudingo skaitymo!

Enrika Naujokė