PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Patvirtinto mokesčių mokėtojo statusas ir AEO

Print 2018-10-31

Pokyčiai veja vienas kitą, tik spėkime jiems ruoštis. Kaip tai padaryti, kai situacija neapibrėžta (Brexit)? Pasiruošti visiems galimiems variantams. Laimei, daugeliu atveju apie būsimus teisinius pokyčius sužinome anksti, jie yra pakankamai aiškūs ir galime ramiai pasirengti. Pavyzdžiui, tapti AEO ruošiantis naujovėms ES PVM sistemoje ir patvirtinto mokesčių mokėtojo statuso įvedimui.

Muitų teisė praktikams Nr. 66 kviečiame skaityti www.muita.lt/lt/p/e-leidinys#journal=71&keyword=0 

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga 2018.09.25 - 2018.10.31
  • ES ir pasaulio aktualijos 2018.09.15 - 2018.10.31
  • Patvirtintas (sertifikuotas) mokesčių mokėtojas ir AEO
  • Blockchain technologija atskleidžia savo potencialą muitinei ir prekybai
  • Laikinojo įvežimo perdibti leidimo ekonominių sąlygų tikrinimas
  • Sąžiningumas PVM sukčiavimo schemoje (42 procedūra)
  • Išleidimas į laisvą apyvartą po saugojimo procedūrų: rizika ir galimybės
  • Incoterms 2020: kokių pokyčių tikėtis?
  • Sąjungos muitų teisės pažeidimų ir sankcijų teisinė sistema

Redaktorės žodis

Sveiki,

pokyčiai veja vienas kitą, tik spėkime jiems ruoštis. Kaip tai padaryti, kai situacija neapibrėžta (Brexit)? Pasiruošti visiems galimiems variantams. Laimei, daugeliu atveju apie būsimus teisinius pokyčius sužinome anksti, jie yra pakankamai aiškūs ir galime ramiai pasirengti. Pavyzdžiui, tapti AEO ruošiantis naujovėms ES PVM sistemoje ir patvirtinto mokesčių mokėtojo statuso įvedimui. Kiti šiame numeryje apžvelgiami pokyčiai - Incoterms 2020 sąlygos, kurios bus pradėtos taikyti nuo 2020.01.01. Ir tai, kaip muitinės veiklą ir tarptautinę prekybą pakeis Blockchain technologijos taikymas. Nebekeliamas klausimas, ar ši technologija bus taikoma, klausiama - kur ir kada, o pirmieji projektai jau yra startavę. Taip pat žvilgtelime į kuriamą Sąjungos muitų teisės pažeidimų ir sankcijų sistemą.

Grįžtant prie kasdienių darbų, atkreipkite dėmesį, kad paskelbta nauja Kombinuotosios nomenklatūros versija - laikas pasitikrinti, ar nėra su Jūsų prekių klasifikavimu susijusių pasikeitimų, kurie bus taikomi nuo 2019.01.01. Teisininkas pristato keletą bylų iš Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktikos, temos: pastaruoju metu dažnai nagrinėjama 42 procedūra ir laikinasis įvežimas perdirbti.

Rasite ir daugiau aktualios informacijos. Linkiu įdomaus ir naudingo skaitymo!

Enrika Naujokė