Nuolaidų ir momentinių išpardavimų įtaka prekių muitinei vertei

2021-10-28

Pagrindinė šio numerio tema – muitinis įvertinimas. Apžvelgiame naująjį Muitinio įvertinimo kompendiumą, aptariame nuolaidų ir momentinių išpardavimų įtaką prekių muitinei vertei bei gilinamės, kur nubrėžti licencinių mokesčių įtraukimo į muitinę vertę ribas. Apie tai ir dar daugiau aktualijų muitinės temomis kviečiame skaityti čia, naujausiame, 101-jame leidinio "Muitų teisė praktikams" numeryje.

Turinys

  • LR teisinės aktualijos: spalis 2021
  • ES aktualijos: spalis 2021
  • „1 + 1 = 3“ tikslo link verslo ir viešojo sektoriaus partnerystėje
  • Naujasis Muitinio įvertinimo sąvadas
  • Nuolaidos, momentiniai išpardavimai ir prekių muitinė vertė
  • Užjūrio šalys ir teritorijos: pokyčiai po Brexit
  • Muitinės elektroninių paslaugų ir sistemų apžvalga (I dalis): leidimai
  • Muitinės elektroninių paslaugų ir sistemų apžvalga (II dalis): deklaracijos
  • Kokios yra licencinių mokesčių įtraukimo į muitinę vertę ribos?
  • Muitų teisė ar muitinės teisė?

Redaktorės žodis

Sveiki,

spalį mums svarbi data, atkurtai Lietuvos muitinei - 31-eri. Proga stabtelti ir pagalvoti, kuo matuojame savo kelią. Turbūt sutiksite, kad sparčių pokyčių laikais amžius nebesvarbus. Svarbu siekiai ir pasiekimai, kaip keitėmės patys ir keitėme supantį pasaulį. Ir kaip pasaulis, kuriame viskas susiję ir didžiausios galimybės atsiveria tik veikiant kartu, keitė mus. Būtent apie veikimą kartu kviečiame skaityti „1 + 1 = 3“ tikslo link verslo ir viešojo sektoriaus partnerystėje.

Pagrindinė numerio tema – muitinis įvertinimas. Apžvelgiame naująjį Muitinio įvertinimo kompendiumą, aptariame nuolaidų ir momentinių išpardavimų įtaką prekių muitinei vertei bei gilinamės, kur nubrėžti licencinių mokesčių įtraukimo į muitinę vertę ribas. 

Antraščių nepalieka Brexit – naujo reglamento apžvalgoje atkreipiame dėmesį, kad ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir jos užjūrio šalyse ir teritorijose nebetaikoma Sąjungos muitų (muitinės) teisė... muitų teisė ar vis tik muitinės teisė – kurią sąvoką naudoti? Rasite atsakymą į šį klausimą.

Muitinės formalumams keliantis į elektroninę erdvę, verslui vis sudėtingiau suprasti, kokiomis muitinės elektroninėmis paslaugomis ir sistemomis galima ar privaloma naudotis. Kviečiame gilinti žinias šia mūsų darbą keičiančia tema. Ir ne tik skaitant leidinį, bet ir dalyvaujant š.m. gruožio 2 d. vyksiančioje 5-oje Muitinės praktikų konferencijoje, kurios programą rasite www.lcpa.lt svetainėje.

Įdomaus ir naudingo skaitymo!
Enrika Naujokė