Nelengvatinei prekių kilmei - augantis verslo dėmesys

2021-07-31

Kiekviena prekė turi savo kilmės šalį, kurią deklaruojame muitinei neretai per daug nesusimąstydami. Nelengvatinė kilmė ilgą laiką nebuvo prioritetų sąraše kalbant apie atitiktį teisiniam reguliavimui. Tačiau tai pasikeitė šalims pradėjus taikyti įvairius importo ribojimus priklausomai nuo prekių kilmės šalies. Verslo rizika ypač gerai atsiskleidžia viename naujausių ESTT sprendimų, kviečiame pažiūrėti  3 min. animuotą video „Nelengvatinė importuojamų saulės modulių kilmė: muitas 0% ar 67,9%?“. Apie tai ir daugiau aktualios informacijos kviečiame skaityti čia, naujausiame Muitų teisė praktikams Nr. 98 numeryje.

Turinys

  • LR teisinės aktualijos: liepa 2021
  • ES aktualijos: liepa 2021
  • Kodėl svarbu kontroliuoti medinę pakavimo medžiagą?
  • Medinis ar plastikinis stalo reikmuo (muitas 0% ar 6,5 %)?
  • Kilmės taisyklės: antrosios PMO konferencijos akcentai
  • Nelengvatinės kilmės taisyklės: “Jei nesprendžiate problemos - ji didėja!”
  • PKK specialiojo K priedo peržiūra: pagrindiniai aspektai
  • Privalomoji kilmės informacija: Vokietijos patirtis
  • Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba: atsakymai į užklausas ir jų svarba verslui
  • Karjeros galimybės ieškantiems darbo ir savo svajonių profesijos!

Redaktorės žodis

Sveiki,

Kiekviena prekė turi savo kilmės šalį, kurią deklaruojame muitinei neretai per daug nesusimąstydami. Nelengvatinė kilmė ilgą laiką nebuvo prioritetų sąraše kalbant apie atitiktį teisiniam reguliavimui. Tačiau tai pasikeitė šalims pradėjus taikyti įvairius importo ribojimus priklausomai nuo prekių kilmės šalies. Verslo rizika ypač gerai atsiskleidžia viename naujausių ESTT sprendimų, kviečiame pažiūrėti  3 min. animuotą video „Nelengvatinė importuojamų saulės modulių kilmė: muitas 0% ar 67,9%?“.   

Kaip jau suprantate, šiame leidinio numeryje pagrindinis dėmesys – prekių kilmei. Kilmės temai buvo skirta gegužę vykusi PMO konferencija, apžvelgta straipsniuose, publikuotuose PMO naujienų leidinyje. PMO maloniai sutikus, straipsnius išvertėme ir kviečiame jus kartu pasigilinti į įvairius prekių kilmės aspektus.

Konferencijos, ypač kai yra galimybė susitikti gyvai, yra puiki platforma profesinėms pažintims ir diskusijoms. Būtent birželį vykusioje 4-oje Muitinės praktikų konferencijoje (pranešimų įrašus rasite čia) pertraukos metu su gerb. Vilma Mikelaitiene, Valstybinė augalininkystės tarnyba, įsišnekome apie tai, kodėl taikoma griežta fitosanitarinė kontrolė medinei pakuotei. Taip gimė mintis apie straipsnį dar viena tema, apie kurią per daug nesusimąstome „kol šalis nesusiduria su karantinio kenkėjo invazijos sukelta našta, kol žaliuojantys miškai netampa žuvusių medžių kapinynu, kai per keletą metų sunaikinami spygliuočių ir lapuočių miškai parkuose bei rekreacinėse teritorijose.“

Savo žiniomis ir įžvalgomis taip pat dalinasi ekspertės iš Muitinės departamento ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Tad belieka palinkėti, kad spėtumėte viską – ir vasariškais orais pasilepinti, ir turėti gerą bei naudingą laiką skaitant leidinį!

Enrika Naujokė