PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Muitų tarifų tipai

Print 2019-01-31

Už skaičių muitinės deklaracijoje slypi dešimtmečius kuriama istorija. Leidinio svečias Leonardo Macedo administracinio mokesčių ir muitų teismo teisėjas Brazilijoje ir buvęs Pasaulio muitinių organizacijos pareigūnas atkreipia dėmesį į muitų tarifus ir kviečia atnaujinti aktyvias diskusijas, buvusias prieš pasirašant Bendrąjį susitarimą "Dėl muitų tarifų ir prekybos (GATT 1947)".

Muitų teisė praktikams Nr. 69 kviečiame skaityti https://www.muita.lt/lt/p/e-leidinys#journal=74&keyword=0  

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga 2018.12.31 - 2019.01.31
  • ES ir pasaulio aktualijos 2019.01.01 - 2019.01.31
  • Muitų tarifų tipai - būkime atviri diskusijai
  • Užsienio rinkų įvaldymas: Europos Komisijos patekimo į rinką duomenų bazė
  • Tarifinės kvotos: kai statusas kritinis
  • Antidempingo muitų ginčijimas. Žaidimo taisyklės nebus lengvos.
  • Su AEO statusu susijusios prievolės ir asmens duomenų apsauga. ESTT praktika
  • Privalomosios tarifinės informacijos atšaukimas
  • Internetinis seminaras. Svarbiausi duomenys deklaracijoje: kodas, kilmė, vertė

Redaktorės žodis

Sveiki,

už skaičių muitinės deklaracijoje slypi dešimtmečius kuriama istorija. Leidinio svečias Leonardo Macedo, administracinio mokesčių ir muitų teismo teisėjas Brazilijoje ir buvęs Pasaulio muitinių organizacijos pareigūnas, atkreipia dėmesį į muitų tarifus ir kviečia atnaujinti aktyvias diskusijas, buvusias prieš pasirašant Bendrąjį susitarimą "Dėl muitų tarifų ir prekybos (GATT 1947)".

Ar kada pagalvojote, kas teikia duomenis duomenų bazėms, kuriomis naudojamės kasdieniame darbe? Kviečiame susipažinti su Anna Gayk, Mendel bendrovės Vokietijoje vadovaujančia partnere. Mendel renka ir tiekia duomenis Europos Komisijos parengtai patekimo į rinką duomenų bazei (Market Access Database).

Papildomo importo muito taikymas plieno gaminiams iškėlė klausimų ne vienai bendrovei. Į juos, aptardama tarifinių kvotų taikymą, atsako Rima Zabalevičienė, Vilniaus teritorinės muitinės tarifų ir muitinio įvertinimo skyriaus viršininko pavaduotoja. Teismų praktikos rubrikoje Jonas Sakalauskas, advokatų kontoros „AAA Law“ partneris, advokatas apžvelgia antidempingo muitų ginčijimo galimybes. Advokatas Andrius Košel pristato pirmąją ESTT išspręstą bylą, susijusią su asmens duomenų apsauga ir AEO statusu.

Rasite ir daugiau aktualios informacijos, tad linkime įdomaus ir naudingo skaitymo!

Enrika Naujokė