Muitinės sandėliai ir supaprastintos procedūros

2015-11-30

Šį mėnesį įvyko keli Muitinės konsultacinio komiteto pakomitečio posėdžiai, kuriuose aptartos aktualios temos ir atsakyta į verslui kylančius klausimus. Vilniaus teritorinės muitinės Muitinės procedūrų priežiūros skyriaus vyriausioji inspektorė Liudmila Lazdina skaitė pranešimą apie supaprastintų procedūrų taikymą muitinės sandėliuose ir suteikta informacija dalinasi šiame leidinio numeryje.

Muitų teisė praktikams Nr. 34 skaitykite http://muita.lt/lt/p/e-leidinys#journal8

Turinys

  • LR muitų teisės aktų pakeitimų apžvalga
  • ES ir pasaulio aktualijos
  • Muitinės sandėlio procedūrų supaprastinimai, autorė Liudmila Lazdina, Vilniaus teritorinės muitinės Muitinės procedūrų priežiūros skyriaus vyr. inspektorė
  • Preferencinė prekių kilmė: gamybai panaudotų medžiagų vertės apskaičiavimas, autorė Enrika Mažeikienė, UAB "Muita" direktorė
  • Muitinės tarpininko kvalifikacijos panaikinimas, rubrika "Teismų praktika"
  • Sąjungos muitų teisės pažeidimų ir sankcijų teisinės sistemos vienodinimas, autorius Andrius Košel, UAB "Muita" teisininkas
  • Prekių muitinė vertė: transporto išlaidų paskirstymas, rubrika "Klausimai - atsakymai"
  • Konferencija Sąjungos muitinės kodekso tema, rubrika "Įdomu"

Redaktorės žodis

Sveiki,

šį mėnesį įvyko keli Muitinės konsultacinio komiteto pakomitečio posėdžiai, kuriuose aptartos aktualios temos ir atsakyta į verslui kylančius klausimus. Vilniaus teritorinės muitinės Muitinės procedūrų priežiūros skyriaus vyriausioji inspektorė Liudmila Lazdina skaitė pranešimą apie supaprastintų procedūrų taikymą muitinės sandėliuose ir suteikta informacija dalinasi šiame leidinio numeryje. Taip pat pateikiame atsakymą į verslo klausimą apie transporto išlaidų paskirstymą į statistinę, muitinę ir PVM apmokestinamąsias vertes.

Deklarantams aktualūs teisės aktų pakeitimai ir jau atsiradusi teismų praktika, apžvelgiama teisininko straipsnyje Teismų praktikos rubrikoje. Lietuvoje deklarantams taikomos sankcijos griežtėja, o kokia kitų ES šalių praktika? Šia tema – straipsnis „Sąjungos muitų teisės pažeidimų ir sankcijų teisinės sistemos vienodinimas“.

Preferencinės gaminio kilmės nustatymas gali būti sudėtinga procedūra, ypač, kai taikoma procentinė vertės taisyklė. Kviečiame skaityti apie šio metodo taikymo galimybes ir verslo daromas klaidas.

Artėjant 2016 m. Sąjungos muitinės kodeksas tampa vis „karštesne“ tema. Rubrikoje Įdomu – apie diskusijas ir pranešimus, skaitytus rugsėjį Vokietijoje vykusioje konferencijoje Sąjungos muitinės kodekso tema.

Įdomaus ir naudingo skaitymo!

Leidėjų vardu,

Enrika Mažeikienė