Muitinės formalumų skaitmenizavimo galimybės

2022-01-31

Šio leidinio pagrindinės temos - muitinės formalumų skaitmenizavimo galimybės, deklaracijų pildymo aktualijos ir ypatumai, administracinė atsakomybė už importo apribojimų aplinkosaugos tikslais nesilaikymą bei naudojimosi lengvatinių muitų tarifų taikymo riziką. Taip pat kviečiame tęsti pažintį su knygų muitinės tema autoriais. Apie tai ir dar daugiau aktualijų muitinės temomis kviečiame skaityti čia, naujausiame, 104-jame leidinio "Muitų teisė praktikams" numeryje.

Turinys

Aktualijos

  • LR aktualijos: sausis 2022
  • ES aktualijos: sausis 2022

Apžvalgos ir komentarai

  • Muitinės formalumų skaitmenizavimas: Lietuvoje kuriamas sprendimas
  • Lengvatinės prekybos susitarimų spąstai – per klaidą sumokėto muito grąžinimas

Muitinės deklaracijos pildymas

  • Muitinės deklaracija ir jos pildymas
  • Deklaracijos pildymas: muitinės procedūra
  • Sandorių pobūdžio kodų pakeitimai

Teismų praktika

  • Aplinkosauga ir administracinė atsakomybė už importo apribojimų nesilaikymą

Žinių šaltiniai

  • Muitinė vertė: interviu su knygos autoriumi
  • Kavos pertraukėlė su Timothy Lyons

Redaktorės žodis

Sveiki,

savo kalboje Tarptautinės muitinės dienos proga ES ekonomikos komisaras Paolo Gentiloni paminėjo Išmintingų žmonių grupę (angl. Wise Person’s Group) su kuria Komisija tariasi ieškodama geriausių sprendimų ES muitinei aktualiais klausimais: skaitmeninė transformacija, elektroninės prekybos bumas, muitinės sistemų ir procesų derinimas. Tai priminė nesenai skaitytus svarstymus, ar Komisijai tikslinga konsultuotis su grupe, kurioje ne visi yra muitinės specialistai. Autorius tuoj pat ir atsakė, kad, jo manymu, tai geras spendimas, nes teks atsakyti į klausimą „iš šalies“: kodėl siekiant paprasčiau tampa sudėtingiau?

Iš ties, kodėl? Pavyzdžiui, straipsnyje „Deklaracijos pildymas: muitinės procedūra“ rašoma apie BAD 37 langelio „Procedūra“, t. y. duomenų elemento 1/10, kuris netrukus keisis į du duomenų elementus 1109001000 ir 1109002000, pildymo ypatumus (taip, teisės aktuose rasime minimus ir langelių numerius, ir trumpus, ir ilgus duomenų elementų kodus). Pildydami šį langelį/duomenų elementą nurodome keturių skaičių kodą, kurio pirmieji du reiškia procedūrą, kuriai deklaruojame prekes, kiti du – prieš tai buvusią procedūrą. Ar tai reiškia, kad visos muitinės procedūros turi dviženklius kodus? Ne. Yra procedūrų, kurios neturi kodo. Yra ne procedūrų, kurios turi kodą. Ir yra ne procedūrų, kurios neturi kodo... Kodėl?

Bet kuriuo atveju ieškome geriausių darbui sprendimų, sekame aktualijas ir giliname žinias. Šiame leidinio numeryje kviečiame skaityti apie muitinės formalumų skaitmenizavimo galimybes, deklaracijų pildymo aktualijas ir ypatumus, administracinę atsakomybę už importo apribojimų aplinkosaugos tikslais nesilaikymą bei naudojimosi lengvatinių muitų tarifų taikymo riziką. Taip pat kviečiame tęsti pažintį su knygų muitinės tema autoriais. 

Įdomaus ir naudingo skaitymo!
Enrika Naujokė