PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Kombinuotosios nomenklatūros paaiškinimų leidinys

Print 2019-03-31

Paskelbtas Europos Sąjungos Kombinuotosios nomenklatūros paaiškinimų leidinys, kuriame įtraukti visi ir, atitinkamais atvejais, pakeisti paaiškinimai, paskelbti Europos Sąjungos oficialiame leidinyje iki 2019 m. sausio 4 d. Paaiškinimai, kurie oficialiame leidinyje buvo paskelbti vėliau, laikomi galiojančiais ir bus įtraukti į kitą KNP redakciją.

Muitų teisė praktikams Nr. 71 kviečiame skaityti www.muita.lt/lt/p/e-leidinys#journal=78&keyword=0

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga 2019.03.01 - 2019.03.29 
  • ES ir pasaulio aktualijos 2019.03.01 – 2019.03.29 
  • Prekių pavyzdžių tyrimų ir bandymų tikslais įvežimas į Rusijos Federaciją 
  • Kaip Brazilijos AEO programa pakėlė muitinės procedūras į visiškai naują lygį 
  • Kaip suderinami AEO reikalavimai ir ISO standartai? 
  • Akcizais apmokestinamų prekių išleidimas į laisvą apyvartą 
  • Kaltė – (ne)būtina muitinės tarpininko administracinės atsakomybės sąlyga. Pirmoji dalis 
  • Kaltė – (ne)būtina muitinės tarpininko administracinės atsakomybės sąlyga. Antroji dalis 
  • Skelbimas: Mokymai balandžio mėn. 

Redaktorės žodis

Sveiki,

turbūt ir Jums teks atsakyti sau į klausimą, ką skaityti pirmiau – Sąjungos muitinės kodekso pakeitimus, Kombinuotosios nomenklatūros paaiškinimų leidinį ar su Brexit susijusius teisės aktų pakeitimus? Visos šios svarbios temos apžvelgtos rubrikoje „ES ir pasaulio aktualijos“.

Aktualios žinios iš Rusijos. Leidinio viešnia Muitinės atašė Lietuvos diplomatinėje atstovybėje Rusijos Federacijoje Halina Černiauskienė maloniai išvertė iš rusų kalbos ir informuoja skaitytojus apie naujai išleistas Prekių pavyzdžių tyrimų ir bandymų tikslais įvežimo į Rusijos Federaciją rekomendacijas.

Rašome apie Braziliją, kurioje sėkmingai įgyvendinta AEO programa. Leidinio svečias UAB "BUREAU VERITAS LIT" direktorius Linas Čereška atsako į klausimą, kaip suderinami ISO standartai ir AEO reikalavimai. Taip pat skaitykite apie akcizinių prekių išleidimą į laisvą apyvartą bei kelių teismuose išspręstų bylų apžvalgas.

Jeigu skaitant leidinį pagalvojate, kad ne viską lengva suprasti, nes trūksta muitų teisės žinių, kviečiame į balandžio mėnesį vyksiančius mokymus prekės kilmės, kodo ir vertės temomis.

Įdomaus ir naudingo skaitymo!

Enrika Naujokė