Kombinuota nomenklatūra 2022

2021-11-30

Nuo 2022 m. keičiasi daugiau nei 1000 prekių kodų, o kur dar klasifikavimo pastabų pakeitimai! Nemaža tikimybė, kad tai įtakos ir Jūsų prekes. Jei dar nesirūpinote, dabar pats laikas, nes prekės kodo pasikeitimas įtakos mokesčius, apribojimus, prekių kilmę, leidimus specialiosioms procedūroms ir daugiau! Pradėti galite nuo bendros apžvalgos straipsnyje „Kombinuota nomenklatūra 2022“.Apie tai ir dar daugiau aktualijų muitinės temomis kviečiame skaityti čia, naujausiame, 102-jame leidinio "Muitų teisė praktikams" numeryje.

Turinys

 • LR aktualijos: lapkritis 2021
 • ES aktualijos: lapkritis 2021
 • Kombinuota nomenklatūra 2022
 • Elektroninio atvykimo pranešimo „IE507“ svarba išvykstantiems kroviniams iš Klaipėdos uosto
 • Sankcijų Baltarusijos režimui taikymas
 • Vyriausybės turėtų pagalvoti apie mokesčių nuo transporto išlaidų atsisakymą,
  kol padėtis „normalizuosis“
 • Tarptautinių švelniosios teisės (soft-law) šaltinių taikymas muitiniam įvertinimui:
  Lietuvos ir ES teismų požiūris
 • Savarankiškos prekės ar kitų prekių reikmenys tarifinio klasifikavimo tikslais:
  ES Teisingumo Teismo vertinimai

Redaktorės žodis

Sveiki, 

nuo 2022 m. keičiasi daugiau nei 1000 prekių kodų, o kur dar klasifikavimo pastabų pakeitimai! Nemaža tikimybė, kad tai įtakos ir Jūsų prekes. Jei dar nesirūpinote, dabar pats laikas, nes prekės kodo pasikeitimas įtakos mokesčius, apribojimus, prekių kilmę, leidimus specialiosioms procedūroms ir daugiau! Pradėti galite nuo bendros apžvalgos straipsnyje „Kombinuota nomenklatūra 2022“.

Toliau klasifikavimo tema kviečiame gilintis į teismo išaiškinimą, kada prekė klasifikuojama kaip „savarankiška“, o kada – kaip kitos prekės reikmuo. Nors įdomiausios šioje byloje yra kalbinės vingrybės, t. y., kas ankstesnėje teismo nutartyje buvo turėta galvoje nurodant „jiems“, „jų“, „jos“. Europos Sąjungos Teisingumo Teismui teko dar kartą aiškinti savo ankstesnius išaiškinimus!

Muitinės formalumų Klaipėdos uoste specifika ir administracinės atsakomybės taikymas vežėjams - straipsnyje apie elektroninio atvykimo pranešimo „IE507“ svarbą. Per uostą nesenai nebuvo leista išgabenti baltarusiškos produkcijos, apie šio pobūdžio prekybos suvaržymus - straipsnyje „Sankcijų Baltarusijos režimui taikymas“. 

Ir tęsiame temą, pradėtą spalio mėn. leidinio numeryje – apie Muitinio įvertinimo kompendiumą. Kokią reikšmę šis teisės šaltinis turės teisme ginant savo poziciją dėl prekių muitinės vertės nustatymo? Atsakymą rasite straipsnyje apie „soft-law“. Vertės tema taip pat kviečiame pagalvoti apie priemonę, kuria valstybė gali padėti verslui, o ir ekonomikos atsigavimui, pandemijos metu drastiškai išaugus tarptautinio transporto kaštams - jų neapmokestinti.

"Daugiau žinoti, daugiau pasiekti!" - šia įsiminusia fraze redakcijos vardu linkiu naudingo skaitymo ir iki susitikimo 5-oje Muitinės praktikų konferencijoje!

Enrika Naujokė