Išmintingųjų patarimai: kokia muitinės ateitis?

2022-04-30

Pagrindiniai klausimai, į kuriuos šiame leidinio numeryje atsako ekspertai: Kokių pokyčių reikia ES muitinei? Kas įmonėje turėtų atsakyti už atitiktį muitinės reikalavimams? Kodėl prekių daklaravimo tema svarbi Finansų ir apskaitos skyriui? Koks yra sankcijų teisinis reguliavimas ir kaip valdyti verslo riziką?

Apie tai ir dar daugiau aktualijų muitinės temomis kviečiame skaityti čia, naujausiame, 107-jame leidinio "Muitų teisė praktikams" numeryje.

Turinys

Teisinės aktualijos

  • LR aktualijos: balandis 2022
  • ES aktualijos: balandis 2022

Apžvalgos ir komentarai

  • Išmintingųjų patarimai: kokia muitinės ateitis?
  • Kas atsako už atitiktį muitinės reikalavimams? arba Kai atsako visi – neatsako niekas!
  • Prekių deklaravimas muitinėje: kodėl tai svarbu Finansų ir apskaitos skyriui?
  • Prekių lengvatinės kilmės patikrinimas po importo
  • Tarptautinės sankcijos Rusijai ir Baltarusijai: teisinis reguliavimas ir verslo rizikos valdymas
  • Sankcionuojami asmenys: pažink savo klientus ir tiekėjus
  • Ar Kaliningradas - Rusija tranzitui buvo ir yra taikomi kokie supaprastinimai?

Teismų praktika

  • Byla kvepianti vanile

Redaktorės žodis 

Sveiki,

Europos Komisija planuoja muitinės ateitį (skaitykite „Išmintingųjų patarimai: kokia muitinės ateitis?“), o verslas, kaupdamas patirtį ir stebėdamas tendencijas – savo. Ir kuo toliau, tuo dažniau praktinės situacijos mažiau įsigilinusiems atskleidžia augantį muitinės vaidmenį tarptautinėje prekyboje. Kad ir sankcijų įgyvendinime. Arba lengvatinės prekių kilmės tikrinime. Arba nustatant kitą nei deklaruotas prekės kodas ir atitinkamai apskaičiuojant papildomus mokesčius.

Tiems, kam teko gilintis į išvardintas sritis, apie kurias rašome šiame leidinio numeryje, žino, kokios jos gali būti sudėtingos. O tai tik kelių muitinės veiklos sričių pavyzdžiai. Tad ne mažiau sudėtingas klausimas, už kurį dėkojame skaitytojui, gamybinės įmonės atstovui – kokia yra geroji praktika, kas įmonėje turėtų būti atsakingas už muitinės reikalavimų išpildymą ir laikymąsi, kad su muitine susiję procesai vyktų sklandžiai? Skaitykite „Kas atsako už atitiktį muitinės reikalavimams? arba Kai atsako visi – neatsako niekas!“. Taipogi atkreipiame dėmesį į žinias, kurių reikia turėti importuojančių-eksportuojančių įmonių Finansų ir apskaitos skyriui, straipsnyje „Prekių deklaravimas muitinėje: kodėl tai svarbu Finansų ir apskaitos skyriui?“.

Sparčiai kintančioje teisinėje aplinkoje atsakomybės už muitinės ir kitų institucijų reikalavimų (kurių kontrolę vykdo muitinė) tema verta atskiro dėmesio ir diskusijos. Nes tai mokestinės, prekių neišgabenimo/ neįvežimo, reputacinės ir kitų verslo rizikų valdymo tema. Tad kokias atsakomybes nustato Sąjungos muitinės kodeksas, kokios yra darbo ir sutarčių teisės nuostatos taikant atsakomybę už muitų teisės pažeidimus Lietuvoje, arba, kaip žinių turintys darbuotojai ribojimus gali paversti galimybėmis? Muitinės praktikų asociacija kviečia gilintis į šias ir daugelį kitų temų artėjančioje 6-oje Muitinės praktikų konferencijoje, kurioje dalyvaus pranešėjai iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės! Susitikime birželio 2 d. Klaipėdoje arba kviečiame dalyvauti internetu. Daugiau informacijos - pridedamoje programoje ir www.lcpa.lt.

Įdomaus skaitymo ir naudingų žinių!
Enrika Naujokė