Kaip numatyti antidempingo muito įvedimą? Kaip tam ruoštis?

2021-12-31

Pagrindinė leidinio tema – antidempingo muitas. Sulaukiame klausimų iš neplanuotai dėl šio muito įvedimo nuostolius patyrusių importuotojų: „Kaip numatyti antidempingo muito įvedimą? Kaip tam ruoštis?“. Atsakome į klausimus bei apžvelgiame prekių tarifinio klasifikavimo problematiką: neteisingai suklasifikavus prekes galima išvengti antidempingo muito mokėjimo, bet ar tikrai klasifikavimas tebėra svarbus? Apie tai ir dar daugiau aktualijų muitinės temomis kviečiame skaityti čia, naujausiame, 103-jame leidinio "Muitų teisė praktikams" numeryje.

Turinys
 
Teisinės ir kitos aktualijos

 • ES aktualijos: gruodis 2021
 • LR aktualijos: gruodis 2021

Apžvalgos ir komentarai

 • Ar turime laiko pasirengti prekybos apsaugos priemonių įvedimui?
 • Interviu su gerb. Jonu Miškiniu
 • Prekių muitinio įvertinimo informacinė sistema PREMI IS
 • Atitikties tarptautiniame prekių judėjime užtikrinimas: atsakingi asmenys
 • Tarpvalstybinės logistikos operacijos: interviu su knygos autoriumi
 • Šveicarijos muitinė - skaitmeninimo lyderė? „DaziT“ pokyčių programa

Teismų praktika

 • Prekių muitinės vertės nustatymo pagal PREMI duomenų bazę teisėtumas
 • Ginčas dėl Muitinės laboratorijos išvados klasifikuojant trąšas
 • Antidempingo muitai. Ar prekių tarifinis klasifikavimas tebėra svarbus?

Redaktorės žodis

Sveiki,

pradedant 2022-uosius redakcinės kolegijos vardu nuoširdžiai dėkojame visiems, praėjusiais metais kartu kūrusiems leidinį - besidalinusiems žiniomis ir jį skaičiusiems. Linkime, kad naujieji metai nuolatinių pokyčių sūkuryje būtų sklandūs ir sėkmingi! O profesinei ir verslo sėkmei, tikime, būtinos žinios. Tad ir toliau stengsimės apžvelgti aktualijas ir dalintis žiniomis bei įžvalgomis tiek žengiantiems į be galo įdomų tarpvalstybinio prekių judėjimo pasaulį, tiek patyrusiems. Šiame numeryje į klausimus įvairiomis aktualiomis temomis - muitinės procesų tobulinimo, verslo ir muitinės bendradarbiavimo, skaitmeninimo, klimato kaitos - maloniai sutiko atsakyti gerb. Jonas Miškinis, kviečiame skaityti interviu.

Besižvalgantiems knygų muitinės tema pristatome naujai išleistą knygą „Tarpvalstybinės logistikos operacijos: veiksmingas prekybos palengvinimas ir sienų valdymas“ (anglų k.). Publikuojame knygos ištraukas, kuriose apžvelgiama, kokia atitikties kontrolė atliekama prekėms kertant sienas bei už atitiktį atsakingi asmenys. Pažiūrėkite ir interviu su knygos autoriumi prof. dr. Andrew Grainger, žr. video straipsnio el. versijoje.

Pagrindinė leidinio tema – antidempingo muitas. Sulaukiame klausimų iš neplanuotai dėl šio muito įvedimo nuostolius patyrusių importuotojų: „Kaip numatyti antidempingo muito įvedimą? Kaip tam ruoštis?“. Atsakome į klausimus bei apžvelgiame prekių tarifinio klasifikavimo problematiką: neteisingai suklasifikavus prekes galima išvengti antidempingo muito mokėjimo, bet ar tikrai klasifikavimas tebėra svarbus?

Pasaulio muitinių organizacija metų tema skelbs skaitmeninimą. Šiai mūsų darbą keičiančiai temai numatome skirti straipsnius ir kiekviename leidinio numeryje. Kviečiame skaityti apie Lietuvos muitinės PREMI informacinę sistemą ir jos naudojimą nustatant prekių muitinę vertę. Bei pasižvalgyti ES kaimynėje Šveicarijoje, kuri muitinės skaitmeninimui skiria ypatingą dėmesį.

Įdomaus ir naudingo skaitymo!
Enrika Naujokė