PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Ką apie verslo riziką sužinome iš muitinės veiklos ataskaitos?

Print 2019-05-31

Visuomet įdomu skaityti muitinės veiklos ataskaitas. Sužinome ne tik kaip sekėsi muitinei atlikti savo funkcijas ir siekti tikslų, bet ir kaip sekėsi verslui, kokiose srityse muitinė nustatė mažiau ar daugiau klaidų nei ankstesniais metais. Apžvelgiame Muitinės veiklos ataskaitą už 2018 m. Kadangi prekių tarifinis klasifikavimas yra sritis, kurioje po įforminimo nustatyta daugiausiai neatitikimų, kviečiame gilinti žinias mokymuose (žr. rubrika „Mokymų skelbimai“).

Muitų teisė praktikams Nr. 73 kviečiame skaityti https://www.muita.lt/lt/p/e-leidinys#journal=80&keyword=0

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga 2019.04.30 - 2019.05.31 
  • ES ir pasaulio aktualijos 2019.04.30 – 2019.05.31 
  • Sutartis su Japonija: kilmės dokumento surašymas ir naujovės
  • Pasaulio muitinių organizacijos konferencija dėl SS ateities
  • Prekių ženklų apsauga - kriminalinės romantikos apsuptyje
  • Dekalogas - kilmė yra būtina! būtina! būtina! muitinės tarpininko administracinės atsakomybės sąlyga
  • Muitinės dokumentų ir informacijos saugojimo reikalavimai
  • Muitinės veiklos ataskaita už 2018 m.
  • Mokymų skelbimai www.muita.lt/e-leidinys/mokymu-skelbimai

Redaktorės žodis

Sveiki,

visuomet įdomu skaityti muitinės veiklos ataskaitas. Sužinome ne tik kaip sekėsi muitinei atlikti savo funkcijas ir siekti tikslų, bet ir kaip sekėsi verslui, kokiose srityse muitinė nustatė mažiau ar daugiau klaidų nei ankstesniais metais. Apžvelgiame Muitinės veiklos ataskaitą už 2018 m. Kadangi prekių tarifinis klasifikavimas yra sritis, kurioje po įforminimo nustatyta daugiausiai neatitikimų, kviečiame gilinti žinias mokymuose (žr. rubrika „Mokymų skelbimai“).

ES laisvos prekybos sutarties su Japonija atnešė ženklių naujovių, kurių taikymas verslui kelia nemažai klausimų. Su naujovėmis supažindina Rima Zabalevičienė, Vilniaus teritorinės muitinės tarifų ir muitinio įvertinimo skyriaus viršininko pavaduotoja. Informacijos rasite ir straipsnyje apie dokumentų saugojimą.

Teismų praktikos rubrikoje advokatas Andrius Košel apžvelgia dvi Lietuvos teismų bylas – apie intelektinės nuosavybės teisių pažeidimą ir, tradiciškai, administracinio nusižengimo bylą, kuri "pradžiugins visus muitinės tarpininkus, tačiau ir nenuvils teisės žinovų savo argumentacija".

Rasite ir daugiau aktualios informacijos. Birželio mėn. leidinys nebus leidžiamas, tad gražios vasaros pradžios ir iki susitikimo liepą!

Enrika Naujokė