PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Importo ir eksporto procedūrų supaprastinimai

Print 2019-04-30

Sąjungos muitinės kodeksu nustatytas leidimų peržiūros terminas, pasibaigęs balandžio 30 d., svarbus daugeliui įmonių, tačiau labiausiai toms, kurios iki paskutinės dienos buvo nežinioje, ar galės naudotis tam tikrais supaprastinimais. Tad pagrindinė numerio tema – supaprastintos importo ir eksporto procedūros.

Muitų teisė praktikams Nr. 72 kviečiame skaityti www.muita.lt/lt/p/e-leidinys#journal=79&keyword=0

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga 2019.03.30 - 2019.04.29 
  • ES ir pasaulio aktualijos 2019.03.30 – 2019.04.29 
  • Prekių deklaravimo importo ir eksporto procedūroms tvarkos supaprastinimai
  • Muitinės procedūrų supaprastinimai: pagrindinės klaidos ir rizikos valdymas
  • AEO statuso valdymas
  • Kilmės taisyklės ir Suderintoji Sistema
  • Kombinuotos nomenklatūros taikymas. Produkto pagrindinių savybių vertinimas
  • Eksporto muitinės procedūros įforminimas - PVM (ne)taikymo sąlyga?
  • Skelbimas: Specialistų paskaitos - Jums patogiu laiku ir Jūsų pasirinktoje vietoje!

Redaktorės žodis

Sveiki,

Sąjungos muitinės kodeksu nustatytas leidimų peržiūros terminas, pasibaigęs balandžio 30 d., svarbus daugeliui įmonių, tačiau labiausiai toms, kurios iki paskutinės dienos buvo nežinioje, ar galės naudotis tam tikrais supaprastinimais. Tad pagrindinė numerio tema – supaprastintos importo ir eksporto procedūros, apie kurias pranešimus balandžio 25 d. vykusiame seminare "Muitinės procedūrų supaprastinimai nuo gegužės 1 d.: naujos galimybės ir rizikos" skaitė ir žiniomis leidinyje dalinasi Rūta Petkevičiūtė, Muitinės departamento Muitų politikos skyriaus vyriausioji specialistė, Jonas Sakalauskas, advokatų kontoros „AAA Law“ partneris, advokatas, ir Jovita Dobrovalskienė, UAB "Muita" atitikties ir mokymų vadovė. Pristatome naujovę - pranešimų video įrašai publikuoti www.muita.lt/lt/p/e-kursai

Taip pat pateikiame Pasaulio muitinių organizacijos leidinyje publikuotą straipsnį apie Suderintos Sistemos pakeitimų įtaką prekių kilmės taisyklėms. Teisininkas apžvelgia dvi Europos Sąjungos Teisingumo Teisme spręstas bylas: dėl prekių klasifikavimo ir PVM taikymo eksporto atveju. Rasite ir daugiau aktualios informacijos.

Įdomaus ir naudingo skaitymo!

Enrika Naujokė