PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Importas kitoje ES šalyje

Print 2018-05-31

Prekių importą galima atlikti kitose ES šalyse, prieš jas atgabenant į Lietuvą, pvz. tuo metu kai konteineriai perkraunami į kitą laivą Roterdamo uoste. Ši procedūra ypač patogi, jei savo vardu išmuitintas prekes, jų negabendami į Lietuvą, norite pristatyti galutiniam gavėjui kitoje šalyje. Kaip tokiu atveju apskaityti importo PVM? Paaiškinimą pateikia Valstybinė mokesčių inspekcija.

Muitų teisė praktikams Nr. 62 skaitykite http://www.muita.lt/lt/p/e-leidinys#journal=67&keyword=0 

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga 2018.04.15 - 2018.05.14
  • ES ir pasaulio aktualijos 2018.04.15 - 2018.05.14
  • Konstruktyvi dalykinė diskusija su Rytų parneriais
  • Kontroliuojamieji sandoriai: muitinės vertės tikslinimas po įforminimo
  • Tarifinis reguliavimas: ES gamintojų vs importuotojų interesai
  • Prekių iškrovimas be muitinės leidimo
  • Importuotojo registravimas PVM mokėtoju
  • Importo PVM apskaita po fiskalinio išmuitinimo
  • Prekių mėginių ėmimas muitinės iniciatyva prekės kodo nustatymui

Redaktorės žodis

Sveiki,

prekių importą galima atlikti kitose ES šalyse, prieš jas atgabenant į Lietuvą, pvz. tuo metu kai konteineriai perkraunami į kitą laivą Roterdamo uoste. Ši procedūra ypač patogi, jei savo vardu išmuitintas prekes, jų negabendami į Lietuvą, norite pristatyti galutiniam gavėjui kitoje šalyje. Kaip tokiu atveju apskaityti importo PVM? Paaiškinimą pateikia Valstybinė mokesčių inspekcija.

Muitinės departamento Muitinio įvertinimo skyriaus vyr. inspektorė Milda Stravinskė paaiškina, kaip patikslinti importuotų prekių vertę, kai ji koreguojama – didinama arba mažinama – metų pabaigoje bendra suma. Alvydas Jablonskis,  MRU Tarptautinio verslo ir muitinės logistikos centro koordinatorius apžvelgia gegužės 22 d. vykusį seminarą apie naujojo Eurazijos Ekonominės Sąjungos muitinės kodekso taikymą.

Taip pat kviečiame skaityti apie: tarifinio reguliavimo dempingo atveju priežastis bei reikalavimus importuotojams; kam vis tik turi tekti administracinė atsakomybė už prekių iškrovimą be muitinės leidimo; sunkumus registruojantis PVM mokėtoju tam, kad importo PVM galėtų būti apskaitomas ir jo nereikėtų mokėti; prekių mėginių ėmimo tvarką ir, kaip visuomet, teisės aktų pakeitimus.

Įdomaus ir naudingo skaitymo!

Enrika Naujokė