PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Eksporto kontrolė

Print 2019-08-31

Aktualus muitinės pranešimas - muitininkai sulaikė iš Rusijos per Lavoriškių kelio postą gabentą sprogstamųjų šaudmenų, naudojamų kariniuose MI-8 ir MI-24 sraigtasparniuose ir lėktuvuose, krovinį. Teisme priimtas nutarimas dėl administracinės atsakomybės taikymo muitinės tarpininko atstovui, nurodžiusiam kodą Y901 deklaracijoje, nors turėjo būti pateikta eksporto licencija. Šiame leidinio numeryje – dėmesys eksporto kontrolei.

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 75  kviečiame skaityti www.muita.lt/lt/p/e-leidinys#journal=84&keyword=0

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga 2019.07.27 – 2019.08.29
  • ES ir pasaulio aktualijos 2019.07.27 – 2019.08.29
  • Eksporto kontrolė: vidaus atitikties užtikrinimo programos
  • Mažos vertės siuntų deklaravimas nuo 2021 m.
  • Kas gali būti eksportuotoju?
  • LR administracinių nusižengimų kodekso 211 str. ir 212 str. taikymas
  • ESTT praktika: kitų nei sandorio vertės metodų taikymas
  • Kodas Y901: neteisingo deklaravimo pasekmės
  • Mokymų skelbimai

Redaktorės žodis

Aktualus muitinės pranešimas - muitininkai sulaikė iš Rusijos per Lavoriškių kelio postą gabentą sprogstamųjų šaudmenų, naudojamų kariniuose MI-8 ir MI-24 sraigtasparniuose ir lėktuvuose, krovinį. Teisme priimtas nutarimas dėl administracinės atsakomybės taikymo muitinės tarpininko atstovui, nurodžiusiam kodą Y901 deklaracijoje, nors turėjo būti pateikta eksporto licencija. Europos komisija išleido gaires, kurios padės eksportuotojams diegti prekybos dvejopo naudojimo prekėmis kontrolės vidaus atitikties užtikrinimo programas. Kaip supratote, šiame leidinio numeryje – dėmesys eksporto kontrolei.

Tęsiame ankstesniame leidinio numeryje pradėtą apžvelgti mažos vertės siuntų nuo 2021 m. deklaravimo temą. Pasikeitimai aktualūs visiems tiems privatiems asmenims, kurie užsisako ir iš trečiųjų teritorijų ar šalių gauna siuntas, kurių vertė neviršija 150 Eur, o ypač, kai prekės vertė yra mažesnė nei 22 Eur. Pasikeitimai taip pat aktualūs tokių siuntų gabentojams ir/ arba deklarantams.

Rasite ir daugiau informacijos prekės muitinio įvertinimo, eksportuotojo apibrėžimo, ANK ir kitomis temomis. Įdomaus ir naudingo skaitymo!

Enrika Naujokė