PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Eksportas: išvežimo momentas ir išvežimo fakto patvirtinimas

Print 2017-08-31

Dažnas eksportuotojas saugo išvežimo faktą patvirtinančius pranešimus IE599, įsitikinęs, kad tai yra eksporto procedūros užbaigimo įrodymas 0 PVM taikymo tikslais. Ar iš tiesų tai juridinę galią turintis įrodymas? Kuris yra eksporto / reeksporto užbaigimo momentas, kai įforminama tranzito (T1 arba T2) procedūra?

Muitų teisė praktikams Nr. 53 skaitykite www.muita.lt/lt/p/e-leidinys#journal58 

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga 2017.06.17 - 2017.08.18
  • ES ir pasaulio aktualijos 2017.06.15 - 2017.08.14
  • Muitinės konsultacinio komiteto posėdis
  • Duomenų bazės: kitų šalių importo ir eksporto reikalavimai
  • Eksportas: išvežimo momentas ir išvežimo fakto patvirtinimas
  • Prekių klasifikavimas: griežta (formali) deklaranto administracinė atsakomybė
  • Apmokestinimo sąlygos nenustačius prekių lengvatinės kilmės
  • Teisingas deklaravimas: valiuta doleris

Redaktorės žodis

Sveiki,

automatinis deklaracijų įforminimas, pradėtas taikyti š. m. liepą, ir su tuo susiję kitų teisės aktų pakeitimai buvo aptariami Muitinės konsultacinio pakomitečio posėdyje. Apžvelgiame posėdžio metu skaitytus pranešimus.

Eksportuotojai, sulaukę muitinės prašymų pateikti papildomus eksporto procedūros užbaigimo įrodymus, kelia klausimus dėl išvežimo faktą patvirtinančio pranešimo IE599 juridinės galios. Muitinės departamento specialistai atsakė į mūsų pateiktus su eksporto procedūros užbaigimu susijusius klausimus.

Kaip visuomet aktuali tema – prekių klasifikavimas. Pristatome netgi 11 Komisijos įgyvendinimo reglamentų dėl prekių klasifikavimo. Teisininkas apžvelgia aktualią teismo bylą dėl deklarantui paskirtos administracinės nuobaudos už neteisingą prekių klasifikavimą.

Rasite ir daugiau aktualios informacijos: apie eksportuotojams ir importuotojams skirtas duomenų bazes, apmokestinimo sąlygas nenustačius prekių lengvatinės kilmės, paskelbtą laisvosios sutarties su Kanada taikymo pradžios datą ir kt.

Įdomaus ir naudingo skaitymo!

Enrika Naujokė