PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Bendrasis sveikatos įvežimo dokumentas: naujovės nuo 2019.12.14

Print 2019-11-30

Metų pabaiga kupina teisinių pokyčių, jau įsigaliojusių ir būsimų: padėtas taikyti laisvosios prekybos susitarimas su Singapūru; nuo gruodžio 14 d. Bendrąjį veterinarijos įvežimo dokumentą ir Bendrąjį įvežimo dokumentą keičia Bendrasis sveikatos įvežimo dokumentas ir pradedama naudoti nauja TRACES NT sistemos versija; pokyčiai 42 procedūros taikyme.

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 78 kviečiame skaityti https://www.muita.lt/lt/p/e-leidinys#journal=88&keyword=0

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga 2019.11.01-2019.11.30
  • ES ir pasaulio aktualijos 2019.11.01-2019.11.30
  • Pirmasis ES laisvosios prekybos susitarimas su ASEAN šalimi
  • Bendrasis sveikatos įvežimo dokumentas: naujovės nuo š. m. gruodžio 14 d.
  • Prekių išgabenimo terminas taikant 42 procedūrą trumpinamas triskart
  • AEOS: atsakingo už saugą ir saugumą darbuotojo paskyrimas
  • PVM elektroninės komercijos paketas: pokyčiai verslui ir vartotojams
  • Prekių klasifikavimas ir muitinės laboratorijos išvadų įrodomoji vertė. LVAT praktika
  • Trečiųjų asmenų prekių konfiskavimas už jų gabenimą be dokumentų

Redaktorės žodis

Metų pabaiga kupina teisinių pokyčių, jau įsigaliojusių ir būsimų: padėtas taikyti laisvosios prekybos susitarimas su Singapūru; nuo gruodžio 14 d. Bendrąjį veterinarijos įvežimo dokumentą ir Bendrąjį įvežimo dokumentą keičia Bendrasis sveikatos įvežimo dokumentas ir pradedama naudoti nauja TRACES NT sistemos versija; pokyčiai 42 procedūros taikyme. Šio leidinio svečiai iš Muitinės departamento, Valstybinės augalininkystės tarnybos ir PwC Lietuva pristato minėtus pokyčius, daugiau naujovių rasite LR ir ES teisinių aktualijų rubrikose.

Teismų praktikoje - teisininko straipsniai apie Mutinės laboratorijos išvadų įrodomąją vertę tam tikrais atvejais bei apie tai, kad ANK 214 str. numatytas prekių konfiskavimas, kaip privaloma administracinio poveikio priemonė, gali būti  taikomas ne visais atvejais. Taip pat rašome AEOS statuso bei "PVM elektroninės komercijos paketo" (bus taikomas nuo 2021 m.) temomis.

Sekančiame leidinio numeryje dalinsimės aktualijomis iš netrukus vyksiančios 1-osios Muitinės praktikų konferencijos (www.lcpa.lt), kurioje laukiama daugiau nei 100 dalyvių, atstovaujančių verslą, valstybines institucijas ir akademinę bendruomenę.

Įdomaus ir naudingo skaitymo!

Enrika Naujokė