PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

AEO pasaulinė konferencija

Print 2018-06-30

Pasaulio muitinių organizacijos (PMO) „PMO naujienos“ aktualiame numeryje apžvelgti esminiai momentai iš 4-osios pasaulinės AEO konferencijos „Skatinant abipusį AEO pripažinimą stiprinti ir saugoti pasaulinę prekybą“. PMO maloniai sutikus, pateikiame publikuotą informaciją.

„Muitų teisė praktikams“ Nr. 63  skaitykite  http://www.muita.lt/lt/p/e-leidinys#journal=68
 
Turinys

  • Skelbimai: AEO mokymai Vilniuje; darbas muitų teisės specialistui Klaipėdoje
  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga 2018.05.15 – 2018.06.14
  • ES ir pasaulio aktualijos 2018.05.15 – 2018.06.14
  • "Naujas puslapis" ES prekybos apsaugos priemonių taikyme
  • Prekių priežiūra tiekimo grandinėje: TIR knygelė
  • Suderinta sistema: 30-ties ir stipri kaip visada!
  • SS ekspertas dalinasi keletu asmeninių pamąstymų
  • Sąžiningo mokesčių mokėtojo įtraukimas į PVM sukčiavimo schemą. ESTT praktika
  • 4-oji pasaulinė AEO konferencija

Redaktorės žodis

Jaukiems vasaros skaitiniams - Suderintos Sistemos (SS) eksperto nestokojantis humoro pasakojimas apie šios pasaulinės prekių klasifikavimo sistemos kūrimą ir tobulinimą, taip pat Pasaulio muitinių organizacijos generalinio sekretoriaus įdomiai perteikta istorija apie tai, kam, kodėl ir kaip buvo kuriama SS.

Malonu pristatyti bylą, kurioje aukščiausios instancijos - Europos Sąjungos Teisingumo Teismo - sprendimas buvo palankus Lietuvos įmonei. Kartais verta nenuleisti rankų! Geros žinios skirtos ir ES gamintojams, kenčiantiems nuo importo dempingo kaina - leidinio svečias advokatas Jonas Sakalauskas pristato naudingus teisinius pokyčius.

VTM posėdyje aptartas TIR knygelės pildymas ir tiekimo grandinėje vykstančios prekių transformacijos (pvz. kaip mobilusis telefonas tampa plastiko gaminiu). Rašome AEO tema - AEO programų vykdymas skatinamas daugelyje pasaulio valstybių. Naujoje rubrikoje "Skelbimai" kviečiame į mokymus ir pastebime, kad klausimas "Būti ar nebūti AEO?" verslui dažnai net nespėja kilti - juo privaloma tapti. Kviečiame leidinio skaitytojus naudotis šia rubrika skelbiant aktualius mokymų, darbo ir pan. pranešimus.


Susitiksime rugpjūtį (liepą leidinys nėra leidžiamas).
 
Įdomaus ir naudingo skaitymo!
 
Enrika Naujokė