PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

29-oji Europos muitų teisės konferencija

Print 2017-12-31

Vokietijoje vyko 29-oji Europos muitų teisės konferencija. Dvi dienas trukusio renginio metu aptartos temos: globalizacijos tendencijų įtaka ES eksportui, Brexit, protekcionizmas ir laisvoji prekyba, dvejopos paskirties prekių kontrolės pokyčiai, muitinės vertės naujovės ir šalių patirtis įgyvendinant Sąjungos muitinės kodeksą.

Muitų teisė praktikams Nr. 57 skaitykite http://www.muita.lt/lt/p/e-leidinys#journal=62&keyword=0 

Turinys

  • LR teisės aktų pakeitimų apžvalga 2017.11.15 – 2017.12.14
  • ES ir pasaulio aktualijos 2017.11.15 – 2017.12.14
  • Muitinės konsultacinio komiteto pakomitečio posėdis
  • 29-oji Europos muitų teisės konferencija
  • Importas (4200 procedūra) taikant 0 % PVM tarifą
  • Atsakomybė už prekių iškrovimą be muitinės leidimo
  • ANK: neteisingai deklaruotų prekių vertė
  • ANK: baudų mokėjimo terminai
  • Europos forumas užsienio prekybai, akcizams ir muitams

Redaktorės žodis

Sveiki,

prabėgo dar vieneri intensyvių pokyčių muitinės srityje metai. Vokietijoje vykusi 29-oji Europos muitų teisės konferencija taip ir pavadinta „Judantis pasaulis – prekyba audringais laikais“. Dvi dienas trukusio renginio metu aptartos temos: globalizacijos tendencijų įtaka ES eksportui, Brexit, protekcionizmas ir laisvoji prekyba, dvejopos paskirties prekių kontrolės pokyčiai, muitinės vertės naujovės ir šalių patirtis įgyvendinant Sąjungos muitinės kodeksą. Pristatome konferencijos pranešimų ir diskusijų santrauką.

Apžvelgiame Muitinės konsultacinio komiteto pakomitečio posėdį, kurio metu aptarti verslui aktualūs klausimai, susiję su rizikos valdymu (dokumentų ir prekių tikrinimu), įgaliotųjų gavėjų ir siuntėjų darbo tvarka, elektroniniais eksporto manifestais, specialiųjų plombų naudojimu, muitinės sandėlių veikla, prekių apskaitos registrų tvarkymu, prekių lengvatinės kilmės dokumentų pateikimu postams.

Iš Lietuvos teismų praktikos išrinkome keletą bylų dėl importo (4200 procedūra) taikant 0 % PVM tarifą ir atsakomybės už prekių iškrovimą be muitinės leidimo. Kaip visuomet, rasite ir daugiau aktualios informacijos.

Dėkojame, kad skaitote ir dalinatės žiniomis bei patirtimi. Sėkmingų 2018-ųjų!

Enrika Naujokė