PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Svarbiausi duomenys muitinės deklaracijoje: prekės kodas, kilmė, vertė

Print 2019-02-05

Vasario 19-21 d. kasdien nuo 9 iki 14 val. internetinio seminaro metu kviečiame semtis žinių iš Pasaulio muitinių organizacijos (PMO, angl. WCO). Pagal PMO medžiagą bus suteikiamos bazinės žinios apie prekės kodą, muitinę vertę ir kilmę. Išklausius seminarą bus išduoti sertifikatai su WCO Academy logotipu (https://academy.wcoomd.org)!

Mokymų metu rodoma PMO medžiaga anglų kalba, tačiau pats pristatymas vyks lietuvių kalba. Dalyviams reikėtų turėti pakankamas anglų kalbos žinias informacijos skaitymui. Lektorė Enrika Naujokė, UAB „Muita“ direktorė. UAB „Muita“ yra oficialus WCO Academy mokymų distributorius.

Temos
2019.02.19 prekės kilmė. Mokymas suteikia informaciją apie prekių kilmės nustatymo procedūras, prioritetas – praktiniams klausimams, kurie tarptautinės prekybos dalyviams padės geriau suprasti ir taikyti laisvosios prekybos susitarimus ir šalių vienašališkai taikomas lengvatas. Temos: kilmės taisyklių pristatymas, laisvosios prekybos sutartys, kilmės kriterijai, kumuliacija, transporto taisyklės, kilmės sertifikavimas. Primename: prekių lengvatinės kilmės teisingam nustatymui, būtinos prekės klasifikavimo ir muitinės vertės nustatymo žinios (suteikiamos sekančių dviejų dienų mokymų metu).

2019.02.20 prekės kodas. Mokymas suteikia informaciją apie Suderintą sistemą, remiantis meno ir juvelyrinių dirbinių klasifikavimo pavyzdžiais. Temos: Suderintos sistemos (SS) svarba, SS struktūra ir naudojimas, konkrečių prekių klasifikavimas (meno ir juvelyriniai dirbiniai), pademonstruojant nuoseklų SS naudojimą ir atkreipiant dėmesį į galimas klaidas, dėl kurių tarptautinėje prekyboje patiriamos neigiamos pasekmės (baudos, prekių sulaikymas ir kt.).

2019.02.21 prekės vertė. Mokymas padeda suprasti prekių muitinio įvertinimo koncepciją bei Pasaulio prekybos organizacijos sutarties pagrindus ir struktūrą. Suteikiama informacija apie sandorio vertę, t.y. sumokėtą arba mokėtiną kainą. Atskleidžiama, kokie elementai turi būti pridėti prie šios kainos ir tie elementai, kuriuos muitinių administracijos gali pasirinkti įtraukti arba neįtraukti į sandorio vertę.

Laikas
Internetinis seminaras vyks 2019.02.19-21, kasdien nuo 9 iki maždaug 14 val.

Kaina
Seminaro kaina 590 Eur be PVM (įsigyjant šiuos mokymus tiesiogiai PMO svetainėje kaina 1350 Eur)

Rgistracija, klausimai
Kilus klausimams maloniai prašome kreiptis el. paštu vilnius@muita.lt arba telefonu 8 640 32232