Muitų teisė praktikams

Muitinės formalumai: pagrindai verslui

Lektorė Enrika Naujokė, UAB "Muita" direktorė, veda mokymus tema "Muitinės formalumai: pagrindai verslui". Mokymai puikiai tinka, jeigu Jums tenka spręsti su muitine susijusius klausimus ir vis pagalvojate, kad trūksta žinių muitinės srityje, ar galbūt apskritai pirmą kartą susiduriate su muitinės formalumais dėl Brexit. 

Programa

  • Pagrindinės muitinės funkcijos ir ką apie jas būtina žinoti verslui: muitų ir mokesčių surinkimas, prekybos apribojimų ir draudimų kontrolė, teisės aktų pažeidimų prevencija ir atskleidimas, asmenų ūkinės komercinės veiklos tikrinimas. Pasaulinės tendencijos.
  • Verslo rizika ir jos valdymas: rizika muitinės ir verslo požiūriu; prarastų galimybių vertė; mokestinė, nemokestinė rizika ir jos valdymas; ginčų su muitine sprendimas; rizikos pasiskirstymas tarp įmonės skyrių. Muitinės tarpininkų veikla ir atsakomybė.
  • Muitinės deklaracijos pildymas, teikimas muitinei. Svarbiausi duomenys deklaracijoje: prekės kodas, kilmė, vertė (prekių klasifikavimo eiga, lengvatinės kilmės ir muitinės vertės nustatymas). Muitinės dokumentų saugojimas. 
  • Muitinės formalumai: samprata, planavimo etapai, planavimo finansinė nauda. Muitinės procedūros: išleidimas į laisvą apyvartą, specialiosios procedūros (laikinas įvežimas, perdirbimas, saugojimas, tranzitas), eksportas. Muitinės procedūrų supaprastinimai.

Mokymų metu atliekamos praktinės užduotys.

Lektorė

Enrika Naujokė yra UAB „Muita“ direktorė, leidinių Muitų teisė praktikams ir Customs Compliance & Risk Management Journal for Practitioners in Europe redakcinių kolegijų narė. Ilgametės darbo patirties muitinės srityje (transporto, gamybos, muitinės tarpininkų įmonėse) dėka, Enrika yra sukaupusi didelį žinių bagažą. Žiniomis dalinasi straipsniuose, teikdama konsultacijas bei vesdama mokymus.