PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Pasaulio muitinių organizacijos mokymai: prekės kodas, kilmė, vertė

Print 2019-03-22

2019 m. balandžio 16-18 d. kasdien nuo 9 iki 13 val. internetinio seminaro metu dalyviai sėmėsi žinių iš Pasaulio muitinių organizacijos (PMO, angl. WCO). Pagal PMO medžiagą buvo suteikiamos bazinės žinios apie svarbiausius duomenis muitinės deklaracijoje, nuo kurių priklauso teisingas importo mokesčių apskaičiavimas: prekės kodą, muitinę vertę, lengvatinę bei nelengvatinę kilmę. Išklausius seminarą išduoti sertifikatai su WCO Academy logotipu (https://academy.wcoomd.org)!

Seminarą š.m. vasarį išklausiusios dalyvės atsiliepimas: "Kiekviena iš trijų temų davė daug žinių, sužinojau naujų dalykų, taip pat pakartojau ir užtvirtinau jau žinotus ir naudotus. Džiaugiuosi kokybiškai, aiškiai ir suprantamai parengta mokymų medžiaga, mokymai dinamiški, nenuobodūs, tikrai įtraukia klausimai ir testai po kiekvieno praeito skyriaus. Žinių patikrinimas iš karto po paaiškintos medžiagos ir praktiniai pavyzdžiai yra privalumas, tai leidžia geriau įsisavinti medžiagą ir padeda susikaupti."

Mokymų metu rodoma PMO medžiaga anglų kalba, tačiau pats pristatymas vyksta lietuvių kalba. Dalyviams reikia turėti geras anglų kalbos žinias.

Temos

2019.04.16 prekės kilmė. Mokymas suteikia informaciją apie prekių kilmės nustatymo procedūras, prioritetas – praktiniams klausimams, kurie tarptautinės prekybos dalyviams padės geriau suprasti ir taikyti laisvosios prekybos susitarimus ir šalių vienašališkai taikomas lengvatas. Temos: kilmės taisyklių pristatymas, laisvosios prekybos sutartys, kilmės kriterijai, kumuliacija, transporto taisyklės, kilmės sertifikavimas. Primename: prekių lengvatinės kilmės teisingam nustatymui, būtinos prekės klasifikavimo ir muitinės vertės nustatymo žinios (suteikiamos sekančių dviejų dienų mokymų metu).

2019.04.17 prekės kodas. Mokymas suteikia informaciją apie Suderintą sistemą, remiantis meno ir juvelyrinių dirbinių klasifikavimo pavyzdžiais. Temos: Suderintos sistemos (SS) svarba, SS struktūra ir naudojimas, konkrečių prekių klasifikavimas (meno ir juvelyriniai dirbiniai), pademonstruojant nuoseklų SS naudojimą ir atkreipiant dėmesį į galimas klaidas, dėl kurių tarptautinėje prekyboje patiriamos neigiamos pasekmės (baudos, prekių sulaikymas ir kt.).

2019.04.18 prekės vertė. Mokymas padeda suprasti prekių muitinio įvertinimo koncepciją bei Pasaulio prekybos organizacijos sutarties pagrindus ir struktūrą. Suteikiama informacija apie sandorio vertę, t.y. sumokėtą arba mokėtiną kainą. Atskleidžiama, kokie elementai turi būti pridėti prie šios kainos ir tie elementai, kuriuos muitinių administracijos gali pasirinkti įtraukti arba neįtraukti į sandorio vertę.

Lektorė

Lektorė Enrika Naujokė, UAB „Muita“ direktorė. UAB „Muita“ yra oficialus WCO Academy mokymų distribtorius.

Laikas

Internetinis seminaras vyks 2019.04.16 - 18 dienomis, kasdien nuo 9 iki maždaug 13 val.

Kaina

Seminaro kaina 590 Eur be PVM.

Registracija, klausimai

Kilus klausimams maloniai prašome kreiptis el. paštu vilnius@muita.lt arba telefonu 8 640 32232