PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Auditas ir konsultacijos

Atliekame muitinės procedūrų auditą, konsultuojame muitų teisės klausimais, padedame gauti muitinės leidimus ir sertifikatus, rengiame vidaus darbo tvarkas.

2016 m. muitinė atliko 195 ūkinės ir komercinės veiklos patikrinimus įmonėse, 151 atveju nustatė pažeidimus ir apskaičiavo importo mokesčių, delspinigių bei baudų už 6 mln. eurų. Tik 23 proc. muitinės tikrintų įmonių dirbo be pažeidimų, o vieno pažeidimo vidutinė "kaina" buvo 40 000 eurų! 

Statistika nesikeičia jau eilę metų. Įmonės papildomai muitinės priskaičiuotiems mokesčiams, delspinigiams ir baudoms sumokėti išleidžia įspūdingas sumas. Kaip įsitikinti, ar nedarote brangiai kainuojančių klaidų? Nelaukite muitinės patikrinimo - atlikite vidinį patikrinimą patys arba patikėkite tai atlikti išoriniams ekspertams. 

Mūsų specialistai atliks Jūsų įmonės muitinės procedūrų auditą ir padės laiku ištaisyti neatitikimus. Taip pat patarsime, kaip optimaliau organizuoti muitinės procedūras ir valdyti veiklos riziką.

Audito metu atsakome į šiuos klausimus:

  • Ar įformintos muitinės procedūros atitinka teisės aktų reikalavimus?
  • Ar vykdote sutartyse su muitine ir leidimuose nustatytus reikalavimus?
  • Ar naudojatės visomis Jums priklausančiomis mokestinėmis lengvatomis?
  • Ar taikote visus galimus muitinės procedūrų supaprastinimus?
  • Ar tinkamai valdote su muitinės procedūromis susijusią veiklos riziką?

Svarbu: skirkite dėmesį ne tik teisingam duomenų pateikimui muitinei, bet ir naudojimuisi mokestinėmis lengvatomis bei muitinės procedūrų supaprastinimais. Kaip rodo mūsų ilgametė praktika, dėl nesinaudojimo galimybėmis įmonės praranda ne mažiau reikšmingas sumas.

Lidija Manafova, muitinės tarpininko atstovų Klaipėdos skyriaus vadovės pavaduotoja: "Pasaulinė tendencija - kuo sparčiau įforminti procedūras muitinės poste, o muitinį patikrinimą atlikti įmonėje jau po įforminimo. Todėl įmonėms tenka vis didesnė atsakomybė už muitinės procedūrų atitiktį teisės aktų reikalavimams."