PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

Krepšys iš vielos ir popieriaus – tekstilės dirbinys?

Print 2019-07-28
Rubrika: Įdomu, Muitų teisė praktikams Nr. 74, 2019 Liepa
Raktažodžiai: prekės kodas (klasifikavimas),

Muitų teisės aktuose naudojamos sąvokos neretai skiriasi nuo įprastų, pavyzdžiui: kompiuteriai vadinami automatinėmis duomenų apdorojimo mašinomis; „dramblio kaulu“ vadinami dramblio, hipopotamo, jūrų vėplio, narvalo ir šerno iltys, raganosio ragai ir visų gyvūnų dantys. Pasigilinkime, kaip aktualiu Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) 2019/927 krepšys iš vielos ir popieriaus tapo tekstilės dirbiniu.

Klasifikuojamas stačiakampio gretasienio formos krepšys, kurio apytiksliai matmenys – 32 × 27 × 20 cm. Dirbinys pagamintas iš plieninės vielos (vielos skersmuo yra apie 4 mm) ir popieriaus. Iš vielos suformuotas tik gaminio kraštus sudarantis rėmas. Rėmas prilaiko audinį iš popierinių sruogų metmenų ir ataudų. Kiekvieną sruogą sudaro dvi kartu susuktos per pusę išilgai sulenktos ir susuktos popieriaus juostelės. Kiekvienos susuktos popieriaus juostelės plotis yra apytiksliai 5,5 mm. Popierius visiškai uždengia vielą. Žr. žemiau pateikiamą paveikslėlį iš aptariamo reglamento (paveikslėlis tik dėl informacijos).

Klasifikuojama vadovaujantis Kombinuotosios nomenklatūros 1, 3 (b punktu) ir 6 bendrosiomis aiškinimo taisyklėmis, 63 skirsnio 1 pastaba ir KN kodus 6307 , 6307 90 ir 6307 90 98 atitinkančiais prekių aprašymais.

Krepšys nelaikytinas 7323 pozicijai priskirtinu namų apyvokos reikmeniu iš geležies arba plieno, nes esminį dirbinio požymį, kaip apibrėžta 3 bendrosios aiškinimo taisyklės b punkte, nulemia ne viela iš netauriojo metalo, o audinys iš popieriaus, kadangi dirbinys panašus į popierinį krepšį. Jis nepanašus į metalinį krepšį, nes vielą visiškai uždengia popierius, taigi ji nėra matoma. Be to, dirbinys pagamintas daugiausia iš popieriaus. Todėl jis nepriskirtinas 7323 pozicijai.

Kadangi popieriaus juostelės yra susuktos, jos laikytinos popieriniais verpalais (tekstilės verpalais), kaip apibrėžta 5308 pozicijoje (taip pat žr. Suderintos sistemos paaiškinimų 5308 pozicijos paaiškinimų B dalies (popieriniai verpalai) trečią pastraipą). Dirbinys nepriskirtinas 46 skirsniui, kaip nurodyta 46 skirsnio 1 pastaboje, nes tekstilės verpalai nelaikomi pynimo medžiagomis.

Be to, verpalai kartu suaudžiami ir gaunamas audinys (metmenų ir ataudų sruogos). Todėl krepšys laikytinas ne dirbiniu iš popierinių verpalų, o dirbiniu, pagamintu iš audinio, ir nepriskirtinas 5609 pozicijai (taip pat žr. Suderintos sistemos paaiškinimų 5609 pozicijos paaiškinimų pirmą ir trečią pastraipą, c punktą).

Iš bet kokio tekstilės audinio pagamintas tekstilės dirbinys, kuris nėra tiksliau aprašytas kitoje nomenklatūros vietoje, priskirtinas 63 skirsnio I poskirsniui (taip pat žr. Suderintos sistemos paaiškinimų 63 skirsnio bendrųjų nuostatų I grupės pirmos pastraipos paaiškinimus).

Todėl dirbinys laikytinas kitu gatavu tekstilės dirbiniu ir jam priskirtinas KN kodas 6307 90 98.