PASAULIO MUITINIŲ ORGANIZACIJOS AKADEMIJA: ONLINE MOKYMAI VERSLUI!

ES muitų teisės pažeidimai ir sankcijos

2019-04-23

2019 m. balandžio 5 d. video pristatyme Enrika Naujokė, UAB "Muita" vadovė, apžvelgia ES muitų teisės pažeidimų ir sankcijų ES šalyse skirtumus bei planuojamą jų harmonizavimą. Įrašo trukmė 6 min., peržiūra nemokama. 

Turinys:

  • Pristatymas pradedamas apžvelgiant 2019 m. sausį Lietuvos teisme išspręstą bylą – deklarantui skirta mėnesio atlyginimo dydžio bauda už klaidą deklaracijoje, dėl kurios susidarė 201 Eur mokestinė nepriemoka.
  • Atkreipiamas dėmesys, kad kitose šalyse, pavyzdžiui, Vokietijoje, deklarantas už tokį pažeidimą apskritai nebūtų baudžiamas. Apžvelgiami ES šalių muitų teisės pažeidimų ir sankcijų skirtumai, bei tų skirtumų pasekmės verslui.
  • Pristatoma rengiama ES direktyva dėl muitų teisės pažeidimų ir sankcijų sistemų harmonizavimo. Apžvelgiamos direktyvoje numatytos sankcijos ir nurodoma, kaip jos įtakotų teismo sprendimą minėtoje byloje.  
  • Reziumuojama, kad direktyva, kai ji bus priimta, vienu atveju palengvins veiklos sąlygas, kitais atvejais sugriežtins, tačiau svarbiausia, kad verslui visoje ES bus sudarytos sąlygos veikti pagal vienodas taisykles.

Susijusį straipsnį skaitykite www.muita.lt/e-leidinys/sajungos-muitu-teises-pazeidimu-ir-sankciju-teisine-sistema

ES muitų teisės pažeidimai ir sankcijos